1. W tym tygodniu różaniec prowadzi Róża I Pani Doroty Szczudlik.
 2. Dziś podczas Sumy parafialnej modlić się będziemy za Ojczyznę, będzie krótkie nabożeństwo i zostaną wprowadzone do Parafii relikwie św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.
 3. W środę rozpoczynamy kolejny w naszym życiu Wielki Post. Pamiętajmy w tym czasie o podejmowaniu wyrzeczeń, pogłębieniu modlitwy i o czynach miłości czyli jałmużnie. Oby nawoływanie „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” nie były daremne.
 4. W środę obowiązuje post ścisły, czyli ilościowy i jakościowy. A więc powstrzymujemy się od jedzenia mięsa i ograniczamy posiłki do jednego do syta i dwóch lekkich. Post jakościowy, czyli powstrzymywanie się od mięsa, dotyczy wszystkich którzy ukończyli 14 rok życia, a post ilościowy dotyczy wszystkich od 18 do 60 roku życia. Zachęcamy rodziców młodszych dzieci do praktykowania ducha pokuty u dzieci.
 5. Droga Krzyżowa w piątek, w Dolinie o 16.30, a w Zahutyniu o 17.30, po nabożeństwie Eucharystia.
 6. Gorzkie Żale w niedziele w Dolinie po Mszy św. o 8.30, a w Zahutyniu o 14.30 i potem Msza św.
 7. Za pobożne uczestnictwo w Drodze Krzyżowej i w Gorzkich Żalach można zyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami.
 8. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa Wielkopostne zwłaszcza dzieci i Młodzież. Niech włączają się czerpią z tradycji Kościoła. Dla dzieci za uczestnictwo w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach rozdawane będą książeczki i potem do nich obrazki.
 9. Gimnazjaliści i VII klasa przynajmniej 3 razy uczestniczą w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.
 10. W sobotę spotkanie kandydatów do Bierzmowania. O 9.00 klasa VI i VII. O 10.00 Klasa II i III Gimnazjum.
 11. W sobotę podczas wieczornej Mszy św. dziękować będziemy Bogu za Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w 192 rocznicę zatwierdzenia przez Kościół.
 12. Ogłoszenie od Sołtysa:

Ze względu na śnieg zalegający na gałęziach drzew proszę mieszkańców, aby uporządkowali drzewa przy granicy działki tak, aby nie utrudniały przejścia oraz przejazdu szczególnie przy odśnieżaniu dróg publicznych. Nagięte gałęzie uniemożliwiają przejazd pługu a co za tym idzie odśnieżenie drogi dojazdowej do mieszkańców naszej wsi. Jednocześnie Rada Sołecka oświadcza, iż również nie zwłocznie udrożni drogi gdzie drzewa rosną w pasie drogowym.

W związku z wieloma interwencjami mieszkańców w sprawie występowaniu wilków w naszej miejscowości postanowiono podjąć kroki w celu zapewnienia mieszkańcom bezpieczeństwa. Wilki stwarzają nie tylko duże zagrożenie dla zwierząt domowych i gospodarczych, ale obserwując ich zuchwałe zachowanie mogą być również zagrożeniem dla ludzi. Aby zapobiec takiej sytuacji możemy strać się o wydanie pozwolenia na odstrzał tych drapieżników. W tym celu niezbędne będą zgłoszenia o występowaniu wilków w naszej miejscowości. Proszę mieszkańców o kontakt sołtysem bądź członkiem Rady Sołeckiej, jeśli: ktoś Widział wilka niedaleko zabudowań, Wilki porwały psa bądź zwierzę gospodarcze, był świadkiem niepokojącej sytuacji związanej z wilkami.

 1. Sołtys wraz z Radą Rodziców informuje:

W dniu 02.02.2018 r. została podjęta przez Radę Miasta i Gminy Zagórz uchwała o zmianie struktury Szkoły Podstawowej w Zahutyniu. Od 01.09.2018 roku nauka w naszej placówce będzie odbywała się w klasach od I-IV wraz z oddziałem przedszkolnym.

14. Dziękuję Wam za wszelkie dobro wyświadczone na rzecz Parafii jak i Klasztoru. Bóg zapłać za wszelkie ofiary. Nie Pan Bóg Wam to wszystko wynagrodzi