1.    W tym tygodniu różaniec prowadzi Róża II Pani Teresy Tchórz.

2.    Rozpoczęliśmy Wielki Post. Droga Krzyżowa w piątek, w Dolinie o 16.30, a w Zahutyniu o 17.30, po nabożeństwie Eucharystia.

3.    Gorzkie Żale w niedziele w Dolinie po Mszy św. o 8.30, a w Zahutyniu o 14.30 i potem Msza św.

4.    Za pobożne uczestnictwo w Drodze Krzyżowej i w Gorzkich Żalach można zyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami.

5.    W środę nabożeństwo ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6.    W czwartek święto Katedry św. Piotra Apostoła. Pamiętajmy w tym dniu o Ojcu Świętym.

7.    W sobotę o 10.00 w Domu katechetycznym spotkanie ministrantów.

8.    W przyszłą niedzielę podczas Sumy Parafialnej poświęcimy książeczki do nabożeństwa dla Dzieci, które w tym roku przyjmą I Komunię św.  Po Sumie spotkanie z Rodzicami Dzieci.

9.    W zakrystii można zaopatrzyć się w Paschaliki i Baranki wielkanocne. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na Caritas. Na stoliku wyłożone są skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Zachęcam dzieci do dzielenia się z innymi dziećmi, które potrzebują pomocy swoimi grosikami.

10.W przyszła niedzielę, po każdej Mszy św. zbierać będziemy do puszek ofiary na wsparcie w leczeniu Pani Natalii Grad z Prusieka, żony i mamy dwóch córek, która zmaga się z chorobą nowotworową. Niech nasze wsparcie będzie wyrazem solidarności i jakąś konkretną formą jałmużny wielkopostnej.

11.Ogłoszenie Pani Dyrektor naszej Szkoły:

W terminie od 19 do 26  lutego, w godzinach pracy sekretariatu szkoły tj. od 800 do 1500 odbędą się zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Zahutyniu na rok szkolny 2018/2019. Przyjmowane są dzieci 3, 4, 5 i 6  letnie. Szkoła zapewnia 9-cio godzinną opiekę, w tym 5 godzin  bezpłatnej realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Wniosek rekrutacyjny można odebrać  w szkole lub pobrać ze strony internetowej szkoły. W pierwszym etapie rekrutacji nie są wymagane załączniki do wniosku.

Dziękuję Wam za wszelkie dobro wyświadczone na rzecz Parafii jak i Klasztoru. Bóg zapłać za wszelkie ofiary. Nie Pan Bóg Wam to wszystko wynagrodzi