Ogłoszenia duszpasterskie 

II Niedziela Wielkiego Postu

17.03.2019

 1. Dziś po Mszach św. przed kościołem zbiórka na nowy konfesjonał w Zahutyniu. Koszt konfesjonału to 12 tyś. Dziękuję za składane ofiaryoraz Radnym za przeprowadzenie zbiórki.
 2. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi VI Róża Pani Krystyny Pelc. W Dolinie w marcu II Róża Pani Mieczysławy Haduch.
 3. We wtorek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. w Zahutyniu o godz. 8.00 i 18.00, w Dolinie o godz. 17.00. Święty Józef jest szczególnym patronem braci zakonnych w naszym Zgromadzeniu Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Pamiętajmy w tym dniu
  w modlitwie o braciach zakonnych szczególnie polecając naszego br. Krzysztofa wstawiennictwu św. Józefa.
 4. W środę o godz. 17.40 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do uczestnictwa i składania swoich próśb i podziękowań.
 5. W czwartek od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji owocnego przeżycia Misji Świętej.
 6. Zapraszamy w Wielkim Poście na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w piątki, w Dolinie o godz. 16.30, a w Zahutyniu o godz. 17.30, po nabożeństwie Eucharystia. Gorzkie Żale w niedziele w Dolinie po Mszy św. o godz. 8.30, w Zahutyniu o godz. 14.30 i potem Msza św. Za pobożne uczestnictwo w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami.
 7. W piątek spotkanie grupy młodzieżowej po Mszy św. wieczornej w salce katechetycznej.
 8. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w kościele.
 9. Spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania w sobotę po Mszy św. wieczornej w kościele.
 10. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 11. Od środy popielcowej trwa w naszej parafii post o chlebie i wodzie. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli ten trud. W zakrystii jest lista. Zachęcam do wpisywania się na kwiecień, maj i czerwiec. Można też podjąć osobiste zobowiązanie ofiarując je w intencji owoców Misji Parafialnej.
 12. W dniach od 1 do 4 maja w Zahutyniu odbędzie się XXX Zjazd Niniwy – młodzieży z oblackich parafii z całej Polski. Spodziewamy się ok. 300 osób. Chcemy młodych, którzy do nas przyjadą gościnnie przyjąć. Proszę o wpisywanie się na listę w zakrystii rodzin, które przyjmą młodzież w swoich domach. Przy zapisie proszę o podanie liczby osób.
 13. W dniach od 10 do 17 lipca ministranci z naszej parafii pojadą na wyjazd wakacyjny do Chorwacji. Są wolne miejsca, dlatego ogłaszam możliwość zapisania się na ten wyjazd w pierwszej kolejności naszych parafian. Koszt od osoby to 1300 zł. Zapisy i informacje tylko u o. Proboszcza.
 14. Parafia wraz ze Szkołą Podstawową ogłasza konkurs na palmę wielkanocną. Technika prac dowolna. Prace należy składać w szkole do 9 kwietnia. Po wyłonieniu zwycięzców prace zostaną zaprezentowane i nagrodzone w Niedzielę Palmową 14 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 11.30.
 15. Intencje mszalne na ten tydzień.
 16. Wspólnota Domowego Kościoła przygotowała dla nas „kromkę Bożego Słowa”. Na stoliku za ławkami w koszyczku znajdują się karteczki z fragmentami Bożego Słowa. Odtąd wychodząc z kościoła możemy zabrać ze sobą fragment Pisma Świętego i przez cały tydzień rozważać.
 17. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.