Ogłoszenia duszpasterskie 

V Niedziela Wielkiego Postu

07.04.2019

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych, oraz nabożeństwo eucharystyczne, w Dolinie po Mszy św. o godz. 8.30, w Zahutyniu po sumie.
 2. Dziś także podczas Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie książeczek dla dzieci pierwszokomunujnych. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami w kościele.
 3. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi III Róża Pani Danuty Mołczan. W Dolinie w kwietniu III Róża Rodzin Pana Eugeniusza Kozdraś.
 4. W środę w naszej parafii wielkopostna spowiedź dekanalna od godz. 15.30 do 17.30. Zachęcam do skorzystania i nieodkładania spowiedzi na ostatnią chwilę.
 5. W środę o godz. 17.40 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do uczestnictwa i składania swoich próśb i podziękowań.
 6. W czwartek od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy.
 7. Zapraszamy w Wielkim Poście na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w piątki, w Dolinie o godz. 16.30, a w Zahutyniu o godz. 17.30. Gorzkie Żale w niedziele w Dolinie po Mszy św. o godz. 8.30, w Zahutyniu o godz. 14.30. Za pobożne uczestnictwo w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami.
 8. W piątek od godz. 19.00 w domu katechetycznym egzamin dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum i VIII SP, którzy 22 maja w Nowym Zagórzu przyjmą sakrament. Wejście według ustalonej listy. Proszę zabrać ze sobą indeks, oraz informację o świętym Patronie.
 9. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w kościele.
 10. Spotkanie grupy młodzieżowej w sobotę o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
 11. Za tydzień Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm. Procesja z palmami podczas Mszy św. w Dolinie o godz. 8.30, w Zahutyniu o godz. 11.30. Na sumie zaprezentujemy palmy zgłoszone na konkurs i nagrodzimy zwycięzców oraz wszystkich uczestników. Przypominam, palmy przynosimy do szkoły do 9 kwietnia.
 12. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej. Bóg zapłać za odnowienie krzyża przy parkingu Panom Markowi Chorążakowi i Grzegorzowi Barzyckiemu.
 13. Trwa w naszej parafii post o chlebie i wodzie. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli ten trud. W zakrystii jest lista. Zachęcam do wpisywania się na maj i czerwiec. Można też podjąć osobiste zobowiązanie ofiarując je w intencji owoców Misji Parafialnej.
 14. Bardzo proszę o wpisywanie się na listę w zakrystii rodzin, które przyjmą młodzież do swoich domów w dniach od 1 do 4 maja w czasie XXX Zjazdu Niniwy w Zahutyniu.
 15. W zakrystii są do nabycia Paschaliki w cenie 7 zł i Baranki wielkanocne w cenie 6 zł. Ofiary składane są przeznaczone na Caritas.
 16. Przy bocznym ołtarzu św. Eugeniusza w Zahutyniu, a w Dolinie w przedsionku, wystawiona jest skarbonka, do której można wrzucać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. W gablocie wywieszona jest lista adoracji w ciemnicy i przy Bożym Grobie.
 17. Mimo zmiany czasu na letni nie zmieniamy godziny Mszy św. wieczornej w Zahutyniu. Przez cały rok będzie odprawiana o godz. 18.00.
 18. Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Zagórzu, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zagórzu zapraszają na VII Zagórski Kiermasz Wielkanocny który odbędzie się w sobotę 13 kwietnia 2019 r. w godz. 10.00 – 13.00 w Sali sekcji kolejowej PKP. Do nabycia ozdoby świąteczne, pisanki, stroiki oraz baby, placki i mazurki wielkanocne. Atrakcją kiermaszu będą stoły wielkanocne z degustacją. Podczas kiermaszu przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy na leczenie mieszkańca Zagórza Grzegorza Zielińskiego.
 19. Intencje mszalne na ten tydzień.
 20. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.