Ogłoszenia duszpasterskie 

Niedziela Palmowa

14.04.2019 

 1. Dziś Niedziela Palmowa rozpoczynamy w kościele Wielki Tydzień. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm. Procesja z palmami podczas Mszy św. w Dolinie o godz. 8.30, w Zahutyniu o godz. 11.30. Na sumie zaprezentujemy palmy zgłoszone na konkurs i nagrodzimy zwycięzców oraz wszystkich uczestników. W imieniu szkoły i parafii dziękuję za zaangażowanie.
 2. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi IV Róża Pani Czesławy Śnieżek. W Dolinie w kwietniu III Róża Rodzin Pana Eugeniusza Kozdraś.
 3. W środę o godz. 17.40 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do uczestnictwa i składania swoich próśb i podziękowań.
 4. WIELKI CZWARTEK Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00 w Dolinie i o godz. 19.00 w Zahutyniu. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja w Dolinie do 20.30, a w Zahutyniu do 22.00.
 5. WIELKI PIĄTEK – W Zahutyniu adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 9.00 do wieczornej liturgii. O godz. 15.00 w Zahutyniu rozpoczęcie nowenny przed świętem Bożego Miłosierdzia. Liturgia Męki Pańskiej w Dolinie o godz. 17.00, a w Zahutyniu o godz. 19.00. Po obrzędach przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Adoracja w Dolinie do godz. 20.30 w Zahutyniu do 20.45. O godz. 21.00 Droga Krzyżowa od zjazdu do Zahutynia (p. Kazimierczak) do kościoła. Po nabożeństwie adoracja w Bożym Grobie do godz. 23.00. Zachęcamy do uczestnictwa. Zabierzmy ze sobą świece. W tym dniu zachowujemy post ścisły, a więc powstrzymujemy się od jedzenia mięsa i ograniczamy posiłki do jednego do syta i dwóch lekkich. Ofiary złożone w tym dniu przy adoracji Krzyża przeznaczone są na renowację zabytków w Ziemi Świętej.
 6. WIELKA SOBOTA W Zahutyniu adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 9.00 do wieczornej liturgii. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w Zahutyniu o godz. 9.00, 10.00 i 12.00, a w Dolinie o godz. 11.00 następnie adoracja Pana Jezusa w Grobie do wieczornej liturgii. Skarbonki z jałmużną wielkopostną składamy przy bocznym ołtarzu podczas święcenia pokarmów. O godz. 15.00 kolejny dzień nowenny przed świętem Bożego Miłosierdzia. Ceremonie Wigilii Paschalnej w Zahutyniu o godz. 20.00, w Dolinie o godz. 19.00. W Dolinie Msza zakończy się procesją Rezurekcyjną. Przynieśmy na Wigilię Paschalną świece, w trakcie celebracji odnowimy przyrzeczenia Chrztu św.
 7. W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO Adoracja Zmartwychwstałego Pana od godz. 5.30, o godz. 6.00 procesja rezurekcyjna i Uroczysta Msza św. obwieszczające Zmartwychwstanie Chrystusa. W tym dniu Mszy św. o godz. 7.00 nie będzie, nie będzie też Eucharystii o godz. 15.00. Pozostałe Msze św. w Dolinie o godz. 8.30 i 10.00. W Zahutyniu o godz. 11.30. Bardzo proszę o przygotowanie baldachimu, chorągwi, feretronów. Druhów Strażaków proszę o zaciągnięcie warty przy Grobie. Już dziś dziękuję za zaangażowanie. O godz. 15.00 kolejny dzień nowenny przed świętem Bożego Miłosierdzia.
 8. W PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY Msze św. jak w każdą niedzielę. Nowenna do Bożego miłosierdzia o godz. 14.30.
 9. Spowiedź św. w poniedziałek, wtorek i środę pół godziny przed Mszą. W Wielki Czwartek od 21.00 do 22.00, w Wielki Piątek i Wielką Sobotę od 15.00 do 16.00.
 10. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 11. Trwa w naszej parafii post o chlebie i wodzie. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli ten trud. W zakrystii jest lista. Zachęcam do wpisywania się na maj i czerwiec.
 12. Bardzo proszę o wpisywanie się na listę w zakrystii rodzin, które przyjmą młodzież do swoich domów w dniach od 1 do 4 maja w czasie XXX Zjazdu Niniwy w Zahutyniu.
 13. W zakrystii są do nabycia Baranki wielkanocne w cenie 6 zł.
 14. Przy bocznym ołtarzu św. Eugeniusza w Zahutyniu, a w Dolinie w przedsionku, wystawiona jest skarbonka, do której można wrzucać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. W gablocie wywieszona jest lista adoracji w ciemnicy i przy Bożym Grobie, oraz cały plan uroczystości.
 15. Intencje mszalne na ten tydzień.
 16. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.