Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego

28.04.2019 r. 

 1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Podczas Mszy św. o godz. 8.30 uroczyste wniesienie relikwii św. Jana Pawła II do kościoła w Dolinie. Dziś w Opolu Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej otwierają nową parafię i klasztor. Naszą modlitwą wspierajmy to misyjne dzieło
  i Oblatów, którzy będą tam posługiwać.
 2. Dziś przed kościołem II tura zbiórki na nowy konfesjonał w Zahutyniu. Radnym dziękuję za przeprowadzenie zbiórki, a wszystkim ofiarodawcom za otwartość serca i składane ofiary. Bóg zapłać.
 3. W środę rozpoczynamy maryjny miesiąc maj. Zapraszam na nabożeństwa majowe. W Zahutyniu od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, w Dolinie o godz. 16.30. W niedziele nabożeństwa w Zahutyniu o godz. 17.00 tradycyjnie przy kapliczkach. W dzień odpustu nabożeństwo przy kapliczce u Pani Makar, w niedzielę 5 maja wyjątkowo o godz. 17.30 w kościele, a w Dolinie po Mszy św. o godz. 8.30.
 4. W środę w Zahutyniu rozpoczyna się XXX Zjazd młodzieży Niniwa. To ogromne wydarzenie i wielkie przedsięwzięcie. Już dziś dziękuję wszystkim zaangażowanym. W środę młodzież będzie zjeżdżać do Zahutynia. O godz. 20.00 na boisku pod namiotem zawiązanie wspólnoty, Apel Jasnogórski i rozdzielenie młodzieży na noclegi. Zapraszam o godz. 20.30 rodziny, które otworzyły młodym swoje domy. W gablocie wywieszony jest plan Zjazdu, a także znajduje się na naszej stronie internetowej. Brakuje nam jeszcze noclegów. Proszę rodziny o wpisywanie się na listę w zakrystii.
 5. W czwartek rozpoczyna się w naszej parafii Peregrynacja obrazu Matki Bożej Kodeńskiej. Gromadzimy się przy zjeździe do Zahutynia, tam oczekujemy obrazu. Następnie po powitaniu ruszymy w procesji do kościoła. Proszę naszych strażaków o poniesienie obrazu do kościoła i zabezpieczenie procesji. O godz. 18.00 uroczysta Msza św. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski w czasie którego będzie możliwość przyjęcia szkaplerza Matki Bożej Kodeńskiej. Pasterka Maryjna o godz. 24.00. Między nabożeństwami możliwość czuwania przy obrazie. Zapraszam całe rodziny. Czuwanie potrwa całą noc. W pierwszy dzień Peregrynacji Słowo Boże głosić będzie O. Marcin Szwarc OMI z Kodnia. Plan peregrynacji wywieszony jest w gablocie i na naszej stronie internetowej.
 6. W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski, dzień odpustu parafialnego. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 w Dolinie, uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem O. Prowincjała Pawła Zająca OMI o godz. 11.30 na placu przy Domu Ludowym i o godz. 15.00. Kazania w czasie odpustu głosić będzie O. Paweł Gomulak OMI z Opola. W piątek
  z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z racji odpustu przeniesione są na piątek 10 maja.
 8. W czasie Zjazdu i odpustu gościć będziemy klerycki zespół Gitary Niepokalanej z naszego WSD w Obrze. Za tydzień w niedzielę klerycy będą śpiewać i grać na wszystkich Mszach św., a o godz. 16.00 zapraszamy na koncert w kościele.
 9. Za tydzień z okazji wspomnienia św. Floriana uroczysta suma w intencji OSP Zahutyń.
 10. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 11. Intencje mszalne na ten tydzień.
 12. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.