Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkanocna

05.05.2019

 1. Składam serdeczne Bóg zapłać za pomoc, okazane wsparcie i zaangażowanie podczas XXX Zjazdu Niniwy, Peregrynacji obrazu Matki Bożej Kodeńskiej i odpustu parafialnego. Współbraciom Oblatom, Ojcom i klerykom, zespołowi Gitary Niepokalanej. Szczególnie dziękuję br. Krzysztofowi, władzom samorządowym naszej gminy i powiatu: Panu burmistrzowi Ernestowi Nowakowi i jego podległym służbom szczególnie Miejsko – Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu w Zagórzu. Radnemu powiatu Sanok Panu Jerzemu Zuba za ogromną pomoc i wspaniały występ Bieszczadersów, Pani Radnej Anecie Szczepek i Panu Sołtysowi Kamilowi Batruchowi za wsparcie i okazaną pomoc. Bardzo dziękuję wszystkim parafianom, którzy przyjęli młodzież do swoich domów, to był wspaniały gest miłości bliźniego i z pewnością nie zapomniane chwile. Dziękuję Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za rozpieszczanie gości wspaniałą kuchnią. Dziękuję strażakom za pomoc i eskortę obrazu Matki Bożej. Dziękuję mojej kochanej młodzieży ze wspólnoty Niniwa za pomoc w przygotowaniu Zjazdu Niniwy, Służbie Liturgicznej, wszystkim, którzy udekorowali swoje domy i posesje na przybycie Matki Bożej. Dziękuję wszystkim sponsorom za pomoc finansową i rzeczową. Wszystkim zaangażowanym i wspierającym te wydarzenia z serca jak tylko potrafię składam serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dziś III Niedziela wielkanocna. Rozpoczynamy w kościele tydzień biblijny zachęcam do czytania Słowa Bożego. Dziś również pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych oraz nabożeństwo. W Dolinie po Mszy św. o godz. 8.30, w Zahutyniu po sumie. W czasie sumy modlimy się w intencji naszych strażaków z okazji ich święta.
 3. Również dziś gościmy w parafii klerycki zespół muzyczny Gitary Niepokalanej z naszego WSD w Obrze. Klerycy podczas każdej Mszy św. animują śpiew. Po Mszach św. przed kościołem możliwość nabycia ich płyty za dobrowolną ofiarę. O godz. 16.00 zapraszamy na koncert do kościoła. W czasie koncertu nabożeństwo majowe.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. W Zahutyniu od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, w Dolinie o godz. 16.30. W niedziele nabożeństwa w Zahutyniu o godz. 17.00 tradycyjnie przy kapliczkach, w Dolinie po Mszy św. o godz. 8.30.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji Misji Parafialnej w czwartek od godz. 17.00, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe.
 6. W piątek odwiedziny chorych od godz. 8.30. Nowych chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
 7. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy młodzieżowej Niniwa w domu katechetycznym.
 8. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w salce katechetycznej.
 9. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 11.30 Uroczystość I Komunii świętej. Parafian uczęszczających na sumę nie związanych z Uroczystością proszę o uczestniczenie we Mszy św. o innej godzinie.
 10. Trwa w naszej parafii post o chlebie i wodzie. W zakrystii jest lista. Zachęcam do wpisywania się na maj i czerwiec.
 11. Dziękuję Radnym za przeprowadzenie zbiórki na nowy konfesjonał w zeszłą niedzielę. Zebraliśmy 2813 zł. co daje łączną sumę 7095 zł. Ofiarodawcom za otwartość serca i składane ofiary. Bóg zapłać. Kolejna tura zbiórki planowana jest w niedzielę 26 maja.
 12. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz. Zaktualizowana lista darczyńców wywieszona jest w gablocie. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 13. Intencje mszalne na ten tydzień.
 14. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.