Ogłoszenia duszpasterskie 

IV Niedziela wielkanocna

12.05.2019

 1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.30 Uroczystość I Komunii świętej. Od poniedziałku do soboty biały tydzień. Zapraszam rodziców z dziećmi na nabożeństwo majowe i Mszę św.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. W Zahutyniu od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, w Dolinie o godz. 16.30. W niedziele nabożeństwa w Zahutyniu o godz. 17.00 tradycyjnie przy kapliczkach dziś kapliczka u Państwa Czaja, w Dolinie po Mszy św. o godz. 8.30.
 3. We wtorek o godz. 19.00 w salce katechetycznej spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum i VIII szkoły podstawowej, którzy podeszli do egzaminu. Proszę na spotkanie zabrać długopis.
 4. W środę o godz. 19.00 w salce katechetycznej spotkanie Akcji Katolickiej.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji Misji Parafialnej w czwartek od godz. 17.00, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe.
 6. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie rodziców ministrantów i wszystkich zapisanych na wyjazd do Chorwacji. Proszę na spotkanie zabrać PESEL osoby wyjeżdzającej, podstawowe dane oraz fundusze. Spotkanie odbędzie się w szkole w Zahutyniu.
 7. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy młodzieżowej Niniwa w domu katechetycznym.
 8. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w kościele.
 9. Za tydzień podczas sumy dzieci z klasy IV obchodzić będą rocznicę I Komunii św. Wiernych nie związanych z uroczystością proszę o uczestniczenie w Mszy św. o innej rodzinie. Próby przed rocznicą w środę i piątek o godz. 15.00 w kościele.
 10. Trwa w naszej parafii post o chlebie i wodzie. W zakrystii jest lista. Zachęcam do wpisywania się na maj i czerwiec.
 11. Komunikat Teresy Pamuły Dyrektora Podkarpackiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Szanowni Rolnicy, 15 maja br. mija podstawowy termin na złożenie wniosków o dopłaty bezpośrednie za 2019 r. Bardzo proszę o składanie wniosków w terminie, ponieważ opóźnienie skutkuje obniżeniem płatności. W trosce o rolników, którzy nie mają Internetu udostępniamy stanowiska komputerowe w biurach powiatowych Agencji. W środę 15 maja biura powiatowe otwarte będą do godziny 20.00.
 12. Ogłoszenie od Sołtysa. Podatki u Sołtysa można wpłacać w dniach od 13 do 15 maja w Domu Ludowym w godz. od 17.00 do 18.30.
 13. Urząd Miasta i Gminy w Zagórzu informuje, że w dniu 14 maja (wtorek) zostanie przeprowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych, RTV i AGD. Zbiórka nie obejmuje odpadów budowlanych i remontowych. Miejsca zbiórki: na Szybie koło leśniczówki, przy stacji gazu LPG, zatoka autobusowa naprzeciw Pana Kmiotka, zatoka autobusowa obok Pana Skoczółka, plac przy Domu Ludowym, rondo przy szkole, skrzyżowanie obok Pana Bednarczyka.
 14. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 15. Intencje mszalne na ten tydzień.
 16. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.
 17. W ostatnim czasie Pan Bóg powołał z naszej parafii do wieczności: śp. Stanisławę Kozak z Doliny i śp. Stefanię Koczerę z Zahutynia. Wieczny odpoczynek…