Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

02.06.2019

 1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, to także pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych. W Dolinie nabożeństwo po Mszy św. o godz. 8.30, w Zahutyniu po sumie. Po sumie również procesja eucharystyczna decyzją ks. Abp. Adama Szala dziś w każdej parafii po sumie. A wieczorem zapraszamy do klasztoru na tradycyjny parafialny grill. Grillowanie rozpocznie się o godz. 17.00. Zapraszamy całe rodziny.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe. W Zahutyniu od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej, w niedziele po sumie. W Dolinie w niedziele po Mszy św. o godz. 8.30. Trwa również nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna podczas nabożeństw czerwcowych.
 3. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi I Róża Pani Doroty Szczudlik. W Dolinie w czerwcu I Róża Pani Małgorzaty Gosztyła.
 4. W środę o godz. 17.40 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do uczestnictwa i składania swoich próśb i podziękowań.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji Misji Parafialnej w czwartek od godz. 17.30.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Odwiedziny chorych odbędą się w czasie Misji Parafialnej w sobotę 22 czerwca.
 7. W piątek spotkanie wspólnoty młodzieżowej Niniwa o godz. 19.00 w salce katechetycznej.
 8. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w kościele.
 9. Trwa w naszej parafii post o chlebie i wodzie. W zakrystii jest lista. Zachęcam do wpisywania się na czerwiec, jest kilka wolnych miejsc.
 10. Zbliża się czas Misji Świętej w naszej parafii, która odbędzie się w dniach 16-23 czerwca. Zachęcam do zarezerwowania sobie czasu na nabożeństwa i nauki. Jeśli ktoś nie ma planu Misji, można zabrać sobie ze stolika na końcu ławek. Proszę o indywidulaną modlitwę za Misjonarzy, którzy będą ją głosić i o owoce tego świętego czasu w naszej parafii i rodzinach.
 11. Decyzją O. Prowincjała Pawła Zająca OMI z Radą Prowincjalną O. Piotr Jasionowski OMI z dniem 1 lipca rozpocznie posługę w naszym klasztorze w Gdańsku. Od 1 lipca do naszej wspólnoty będzie należał O. Eugeniusz Kowol OMI wieloletni misjonarz z Kamerunu obecnie posługujący w Warszawie.
 12. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej. Bóg zapłać na ofiary na konfesjonał w Zahutyniu. W zeszłym tygodniu Radni zebrali na ten cel 2072 zł. co daje wyłączną sumę 9170 zł. Dziękuję Radnym za przeprowadzenie zbiórki.
 13. Dzieci pierwszokomunijne 4 czerwca (wtorek) pojadą na Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Salentyńskiej w Dębowcu, a nie jak informowaliśmy do Kalwarii Zebrzydowskiej. Są wolne miejsca. Chętnych zapraszam do zapisywania się na listę w zakrystii. Całkowity koszt od osoby dorosłej to 70 zł. Wyjazd o godz. 7.30 z parkingu przy stacji gazu LPG. Powrót ok godz. 19.00.
 14. Intencje mszalne na ten tydzień.
 15. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.