Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

09.06.2019

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres Komunii św. i spowiedzi wielkanocnej.
 2. Jutro święto NMP Matki Kościoła, drugi dzień zielonych świątek. Msze św. w Zahutyniu o godz. 8.00 i 18.00, w Dolinie o godz. 17.00.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe. W Zahutyniu od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej, w niedziele po sumie. W Dolinie w niedziele po Mszy św. o godz. 8.30.
 4. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi II Róża Pani Teresy Tchórz. W Dolinie w czerwcu I Róża Pani Małgorzaty Gosztyła.
 5. W środę o godz. 17.40 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do uczestnictwa i składania swoich próśb i podziękowań.
 6. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu modlimy się o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji Misji Parafialnej w czwartek od godz. 17.30.
 8. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VI i VII SP w piątek po Mszy św. wieczornej w kościele. Proszę zabrać indeksy i kartki uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej.
 9. Wyjazd ministrantów na basen w sobotę o godz. 9.15.
 10. W sobotę spotkanie wspólnoty młodzieżowej Niniwa o godz. 19.00 w klasztorze.
 11. Za tydzień rozpoczynamy w naszej parafii bardzo ważny czas Misji Świętej, która potrwa do kolejnej niedzieli. Zachęcam do zarezerwowania sobie czasu na nabożeństwa i nauki. Jeśli ktoś nie ma planu Misji, można zabrać sobie ze stolika na końcu ławek. Proszę o indywidulaną modlitwę za Misjonarzy, którzy będą ją głosić i o owoce tego świętego czasu w naszej parafii i rodzinach.
 12. Informuję, że w Zahutyniu od poniedziałku funkcję kościelnego obejmie Pan Krystian Latusek. Przejmie on też dotychczasowe obowiązki grabarza Pana Antoniego Szczepka. Panu Antoniemu dziękujemy za wieloletnią ofiarną służbę w parafii oraz życzymy zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Panu Krystianowi życzymy wytrwałości.
 13. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, którą celebrować będziemy w czasie Misji Świętej. Już dziś podaję trasę procesji w Zahutyniu. W tym roku pójdziemy w dół wioski w stronę krzyżówki: I Ołtarz na zatoczce naprzeciw Domu Ludowego, II Ołtarz przy kapliczce naprzeciw Państwa Bar, III Ołtarz na zatoczce naprzeciw Pana Kmiotka, IV Ołtarz przy posesji Państwa Kaźmierczaków.
 14. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej. W tym tygodniu będą trwały prace przy montowaniu misyjnego krzyża oblackiego, oraz nowego konfesjonału.
 15. W ubiegłą niedzielę 2 czerwca w Sali „Górnik” w Sanoku odbył się Finał XVII Dziecięcego Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej im. Ks. Tomasz Grzywy pod hasłem: „Śpiewajmy Bogu i Ojczyźnie” – był to konkurs powiatowy – zespół składający się z 7 dzieci z klas I-III
  i przedszkola pod nazwą „Aureolki” w kategorii zespoły, wśród wielu wykonawców zajął I miejsce. Dzieci zostały przygotowane prze Panie Dorotę i Marzenę. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 16. Intencje mszalne na ten tydzień.
 17. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.