Ogłoszenia duszpasterskie 

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 

16.06.2019

 1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres Komunii św. i spowiedzi wielkanocnej. Dziś także rozpoczynamy Misję Świętą. Witamy bardzo serdecznie naszych misjonarzy O. Pawła Gomulaka OMI z Opola i O. Janusza Napierałę OMI z Laskowic Pomorskich. Oddajemy się ich posłudze i zawierzamy ich trud Niepokalanej. Plan Misji Świętej znajduje się w gablocie i na naszej stronie internetowej oraz wyłożony jest na stoliku za ławkami.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe. W Zahutyniu od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej, w niedziele po sumie. W Dolinie w niedziele po Mszy św. o godz. 8.30.
 3. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi III Róża Pani Danuty Mołczan. Proszę także pozostałe róże o poprowadzenie różańca przed Mszą św. o godz. 10.00. W Dolinie
  w czerwcu I Róża Pani Małgorzaty Gosztyła.
 4. W środę zakończenie roku szkolnego. Msza św. o godz. 8.00, po Mszy św. uroczystości w szkole. Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców.
 5. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. W Zahutyniu Msze św. o godz. 7.00 i o godz. 9.00 z procesją do czterech ołtarzy. W tym roku pójdziemy w dół wioski w stronę krzyżówki: I Ołtarz na zatoczce naprzeciw Domu Ludowego, II Ołtarz przy kapliczce naprzeciw Państwa Bar, III Ołtarz na zatoczce naprzeciw Pana Kmiotka, IV Ołtarz przy posesji Państwa Kaźmierczaków. Proszę o przygotowanie ołtarzy. W Dolinie Msza św. z procesją o godz. 14.00. I Ołtarz przy świetlicy, II Ołtarz parking przy cmentarzu, III Ołtarz przy posesji Państwa Cypcarz, IV Ołtarz kapliczka przy zjeździe do kościoła (proszę o przygotowanie rodzin przed wiaduktem). Bardzo proszę o przyozdobienie naszych domów, okien, o przygotowanie procesji, o zabranie sztandarów, baldachimu. Druhów strażaków proszę o pilnowanie bezpieczeństwa i kierowanie ruchem. W Dolinie odpowiedzialnych dorosłych mężczyzn. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatków, chłopców w komeżkach zapraszamy do dzwonienia dzwonkami.
 6. W czasie oktawy Bożego Ciała Msze św. wieczorne z procesją eucharystyczną.
 7. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ks. Arcybiskup udzielił dyspensy.
 8. Za tydzień w niedzielę po zakończeniu Misji Świętej od godz. 17.00 Festyn Parafialny przy Domu Ludowym. Zapraszamy całe rodziny. Najmłodszych parafian zapraszamy do kącika zabawy – strefa dla dzieci całkowicie darmowa, dorosłych i młodzież zapraszamy do zabawy tanecznej. Czeka nas mnóstwo atrakcji w tym kulinarnych i mile spędzony wspólnie czas.
 9. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej. Jak widzimy przed kościołem stoi oblacki krzyż. Bardzo dziękuję Panu Piotrowi Czaja za wykonanie krzyża.
 10. W związku z występującymi od dłuższego czasu utrudnieniami z polaczeniami telefonów sieci komórkowych prosimy mieszkańców Zahutynia o zgłaszanie problemów swoim operatorom. Jest potrzebne ponad 50 indywidualnych zgłoszeń, aby operatorzy zgłosili problem do Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
 11. Intencje mszalne na ten tydzień.
 12. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.