Ogłoszenia duszpasterskie

XII Niedziela zwykła

23.06.2019

 1. Dziś kończymy czas Misji Świętej. Z serca składamy serdeczne Bóg zapłać naszym misjonarzom O. Pawłowi Gomulakowi OMI i O. Januszowi Napierale OMI za głoszone nam Słowo Boże i posługę sakramentalną. Niech dobry Bóg Wam błogosławi, a Niepokalana wyprasza wiele łask w pracy misjonarskiej. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na dzieła misyjne Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Za złożone ofiary w imieniu misjonarzy składam Bóg zapłać.
 2. Dziś od godz. 17.00 zapraszamy na Festyn Parafialny przy Domu Ludowym. Zapraszamy całe rodziny. Najmłodszych parafian zapraszamy do kącika zabawy – strefa dla dzieci całkowicie darmowa, dorosłych i młodzież zapraszamy do zabawy tanecznej. Czeka nas mnóstwo atrakcji w tym kulinarnych i mile spędzony wspólnie czas.
 3. W czasie oktawy Bożego Ciała Msze św. wieczorne z procesją eucharystyczną. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe. W Zahutyniu od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej, w niedziele po sumie. W Dolinie w niedziele po Mszy św. o godz. 8.30.
 5. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi IV Róża Pani Czesławy Śnieżek. W Dolinie w czerwcu I Róża Pani Małgorzaty Gosztyła.
 6. W poniedziałek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. w Zahutyniu o godz. 8.00 i 18.00, w Dolinie o godz. 17.00.
 7. W środę o godz. 17.40 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania swoich próśb i podziękowań.
 8. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w Zahutyniu o godz. 8.00 i 18.00 z procesją, w Dolinie o godz. 17.00 z procesją. W piątek z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. W sobotę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w Zahutyniu o godz. 8.00 i 18.00, w Dolinie o godz. 17.00. Składka tego dnia przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 10. Za tydzień podczas sumy pożegnamy O. Piotra Jasionowskiego OMI, który rozpoczyna posługę w naszym klasztorze w Gdańsku. Dziękujemy O. Piotrowi za zaangażowanie, głoszone Słowo Boże i posługę sakramentalną. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Niepokalanej. Jednocześnie za tydzień w niedzielę powitamy O. Eugeniusza Kowola OMI, który rozpoczyna posługę w naszej wspólnocie.
 11. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 12. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do obchodów Uroczystości Bożego Ciała. Współbraciom Oblatom, strażakom, służbie liturgicznej, kościelnemu, organiście, dziewczynkom sypiącym kwiaty, niosącym sztandary, feretrony i baldachim, budowniczym ołtarzy. Wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystości i włożyli serce w jej przygotowanie składam serdeczne Bóg zapłać.
 13. Z okazji 40 lecia naszej parafii został przygotowany filmik na płytach CD. Film opowiada historię naszej wspólnoty, ilustrowany jest wieloma zdjęciami oraz wywiadami. Dziękuję realizatorom Br. Krzysztofowi i Panu Piotrowi Kobiałce. Film jest dostępny w zakrystii za dobrowolną ofiarę.
 14. Intencje mszalne na ten tydzień.
 15. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.