Ogłoszenia duszpasterskie

XIII Niedziela zwykła

30.06.2019

 1. W dniu dzisiejszym kończy posługę w naszej parafii O. Piotr Jasionowski OMI. Dziękujemy O. Piotrowi za zaangażowanie, głoszone Słowo Boże i posługę sakramentalną. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Niepokalanej na nowej placówce w Gdańsku. Jednocześnie witamy O. Eugeniusza Kowola OMI, który rozpoczyna posługę w naszej wspólnocie, życzymy obfitości Bożych łask, i by Ojciec czuł się w wśród nas jak w domu.
 2. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi V Róża Pana Zdzisława Bara. W Dolinie w lipcu II Róża Pani Mieczysławy Haduch.
 3. W środę o godz. 17.40 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania swoich próśb i podziękowań.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań. W piątek i sobotę Msze św. z nabożeństwami w Dolinie o godz. 17.00, w Zahutyniu o godz. 18.00.
 5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych oraz nabożeństwa eucharystyczne. W Dolinie po Mszy św. o godz. 8.30, w Zahutyniu po sumie.
 6. Za tydzień Msza św. o godz. 11.30 w intencji O. Proboszcza z okazji imienin.
 7. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej. Informuję że za tydzień w niedzielę po Mszach św. przed kościołem Radni Parafialni przeprowadzą zbiórkę inwestycyjną. Proszę Radnych o przeprowadzenie zbiórki.
 8. Z okazji 40 lecia naszej parafii został przygotowany filmik na płytach CD. Film opowiada historię naszej wspólnoty, ilustrowany jest wieloma zdjęciami oraz wywiadami. Dziękuję realizatorom Br. Krzysztofowi i Panu Piotrowi Kobiałce. Film jest dostępny u ministrantów przed kościołem.
 9. Składam serdecznie podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w uroczystości 40 lecia naszej wspólnoty parafialnej. Dziękuję przybyłym gościom i delegacjom za życzenia i ofiarowane prezenty: Starostwu Powiatowemu Sanok za ofiarowanie ornatu, Panu Burmistrzowi Ernestowi Nowakowi, Panu Radnemu Jerzemu Zubie i Pani Radnej Anecie Szczepek za ofiarowanie nowego mszału i akolitek, wspólnocie Żywego Różańca i Państwu Bożenie i Edwardowi Fal za sfinansowanie ornatu z naszą Matką Bożą. Dziękuję służbie liturgicznej, chórowi, Panom organiście i kościelnemu, Kołu Gospodyń Wiejskich w Zahutyniu i przygotowującym salę, strażakom, wspólnotom parafialnym. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Festynu Parafialnego, wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób poświęcili swój czas i umiejętności składam serdeczne Bóg zapłać. Po raz kolejny pokazaliśmy, że razem potrafimy wiele, oby to co za nami jeszcze bardziej zachęciło nas do wspólnych działań i umocniło nasze więzi.
 10. Informuję, że Pan Mieczysław Trzaska zrezygnował z funkcji konserwatora cmentarza w Dolinie. Dziękujemy za lata dbania o cmentarz, za poświęcenie i dyspozycyjność. Jednocześnie informuję, że funkcję konserwatora powierzyłem Panu Piotrowi Czura na dotychczasowych zasadach.
 11. Intencje mszalne na ten tydzień.
 12. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.