Ogłoszenia duszpasterskie

XVI Niedziela zwykła

21.07.2019

  1. Dziś po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa. Ofiary składane z okazji błogosławieństwa pojazdów przeznaczone będą na cele inwestycyjne – instalację nowego ogrzewania w kościele. Zachęcam do ofiarności, gdyż jest to poważna inwestycja wymagająca dużych nakładów finansowych. Każdy kierowca otrzyma różaniec do samochodu z wizerunkiem św. Krzysztofa.
  2. Dziś również swoje imieniny obchodzi br. Krzysztof Kalaczyński OMI. Msza św. w intencji solenizanta o godz. 11.30. Życzymy bratu Krzysztofowi obfitości Bożych łask i opieki Niepokalanej, jednocześnie dziękując Mu za dobro które wnosi w życie naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej.
  3. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi II Róża Pani Teresy Tchórz. W Dolinie w lipcu II Róża Pani Mieczysławy Haduch.
  4. W środę o godz. 17.40 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania swoich próśb i podziękowań.
  5. O. Proboszcz w piątek udaje się na urlop i będzie nieobecny do 13 sierpnia. Wszystkie sprawy proszę załatwiać do czwartku.
  6. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz. Bóg zapłać Radnym Parafialnym za przeprowadzenie zbiórki w zeszłym tygodniu oraz wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
  7. Podkarpacka Izba Rolnicza informuje, że w dniu 28 lipca 2019 r. odbędą się wybory do Rad Powiatowych Podkarpackiej Izby Rolniczej. Osobami uprawionymi do głosowania są osoby fizyczne i prawne będące podatnikami podatku rolnego, które posiadają gospodarstwo rolne o łącznej powierzchni przekraczającej 1 ha lub 1ha przeliczeniowy oraz podatnicy podatku dochodowego z działów specjalnych produkcji rolniczej i członkowie Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej posiadający w nich wkłady gruntowe. Głosowanie odbędzie się w budynku Urzędu Miasta i Gminy w Zagórzu pok. nr 27 – I piętro. Lokal wyborczy będzie czynny w godz. od 8.00 do 18.00.
  8. Intencje mszalne na ten tydzień.
  9. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.