Ogłoszenia duszpasterskie 

XXII Niedziela zwykła

01.09.2019

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych. Nabożeństwa eucharystyczne w Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00, w Zahutyniu po sumie.
 2. Przypominam, że od dzisiejszej niedzieli zmienia się w naszej parafii porządek Mszy św. niedzielnych. Msze św. odprawiane będą w następującym porządku: w Zahutyniu o godz. 7.00, 10.30 Msza św. dla rodzin z dziećmi, 12.00 suma i o godz. 15.00. W Dolinie w każdą sobotę Msza św. z liturgią niedzielną o godz. 17.00 i w niedzielę o godz. 9.00.
 3. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi II Róża Pani Teresy Tchórz. W Dolinie we wrześniu I Róża Pani Małgorzaty Gosztyła.
 4. W poniedziałek rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszam uczniów, rodziców i nauczycieli na Mszę św. o godz. 8.00, po Mszy św. rozpoczęcie roku szkolnego w szkole. Tego dnia dojazd do szkoły z wyznaczonych miejsc o godzinach: 7.15 przy Chacie Starych Znajomych, 7.20 stacja Orlen, 7.25 krzyżówka. Odwóz ze szkoły o godz. 10.45.
 5. W środę o godz. 17.40 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania swoich próśb i podziękowań.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań. O godz. 18.00 Msza św., od września w każdy pierwszy czwartek miesiąca z Komunią św. pod dwiema postaciami dla wszystkich wiernych.
 7. W pierwszy piątek od godz. 8.30 kapłańskie odwiedziny chorych w domach. Nowych chorych proszę zgłaszać do czwartku. Msze św. z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa i z kazaniem w Dolinie o godz. 17.00, w Zahutyniu o godz. 18.00.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca litania do Matki Bożej na zakończenie Mszy św.
 9. W piątek o godz. 19.00 pierwsze po wakacjach spotkanie wspólnoty Niniwa w domu katechetycznym.
 10. Za tydzień w niedzielę kazania będzie głosił O. Kazimierz i będzie rozprowadzał kalendarze misyjne na 2020 rok. Dochód z kalendarzy przeznaczony jest na działa misyjne prowadzone przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 11. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 12. Jest już nowa księga intencji mszalnych na rok 2020. Zachęcam do dokonywania rezerwacji i planowania uroczystości rodzinnych.
 13. Od soboty O. Proboszcz będzie nieobecny. Udaje się do Obry na śluby wieczyste oraz spotkanie przełożonych. Z racji nieobecności Proboszcza odpust na Dolinie zostanie przełożony z 8.09 na 15.09. W tym roku odpust poprowadzi O. Jan Wlazły OMI – Dyrektor Sekretariatu Powołań z Poznania.
 14. Intencje mszalne na ten tydzień.
 15. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.