Ogłoszenia duszpasterskie

XXIII Niedziela zwykła

08.09.2019

 1. Dziś kazania głosi O. Kazimierz i po Mszach św. rozprowadza kalendarze misyjne na 2020 rok. Dochód z kalendarzy przeznaczony jest na działa misyjne prowadzone przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi III Róża Pani Danuty Mołczan. W Dolinie we wrześniu I Róża Pani Małgorzaty Gosztyła.
 3. W środę o godz. 17.40 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania swoich próśb i podziękowań.
 4. W piątek o godz. 19.00 spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa w domu katechetycznym.
 5. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów w domu katechetycznym.
 6. W sobotę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Tego dnia chcemy jako parafia włączyć się w ogólnopolską akcję „Polska pod Krzyżem”. Jesteśmy zaproszeni do modlitwy uwielbienia Chrystusa ukrzyżowanego oraz do modlitwy zadośćuczynienia za grzechy. W Dolinie nabożeństwo przy krzyżu misyjnym po zakończeniu Mszy św. o godz. 17.00, w Zahutyniu nabożeństwo o godz. 17.30 przy oblackim krzyżu, następnie Msza św. o godz. 18.00.
 7. Za tydzień w niedzielę odpust w kościele na Dolinie. Msza św. odpustowa o godz. 9.00, po Mszy św. procesja eucharystyczna. W tym roku odpust poprowadzi i przez całą niedzielę głosić będzie Słowo Boże O. Jan Wlazły OMI – Dyrektor Sekretariatu Powołań z Poznania.
 8. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 9. Jest już nowa księga intencji mszalnych na rok 2020. Zachęcam do dokonywania rezerwacji i planowania uroczystości rodzinnych.
 10. Zachęcamy do udziału w głosowaniu na Koło Gospodyń Wiejskich w Zahutyniu w plebiscycie na Koło Gospodyń Wiejskich Roku. Więcej informacji na plakacie.
 11. Intencje mszalne na ten tydzień.
 12. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.