Ogłoszenia duszpasterskie 

XXVI Niedziela zwykła

29.09.2019

 1. We wtorek rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa w dni powszednie: w Dolinie o godz. 16.30 , następnie Msza św., w Zahutyniu mała zmiana nabożeństwa o godz. 18.00, następnie Msza św. W niedzielę w Dolinie różaniec przed Mszą św. o godz. 9.00, proszę róże o poprowadzenie modlitwy, natomiast w Zahutyniu nabożeństwa przy kapliczkach o godz. 16.30, za tydzień 6 października przy kapliczce u Pani Zofii Makar.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 18.30 w Zahutyniu Msza św., z Komunią św. pod dwiema postaciami dla wszystkich wiernych. Przed Mszą św. różaniec w intencji powołań.
 3. W pierwszy piątek od godz. 8.30 kapłańskie odwiedziny chorych w domach. Nowych chorych proszę zgłaszać do czwartku. Msze św. z kazaniem w Dolinie o godz. 17.00, w Zahutyniu o godz. 18.30.
 4. W piątek o godz. 19.30 spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa w domu katechetycznym.
 5. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00 w kościele. Zapraszamy nowych kandydatów do służby ministranckiej już z klasy I i II Szkoły Podstawowej.
 6. W piątek w liturgii wspominamy św. Franciszka z Asyżu patrona ekologów i miłośników przyrody. Z tej okazji zapraszam w sobotę o godz. 12.00 na parking przy kościele wszystkich opiekunów ze swoimi zwierzątkami. Będziemy dziękowali Bogu za dzieło stworzenia
  i pobłogosławimy nasze zwierzęta. Zapraszam szczególnie wszystkie dzieci.
 7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych. W Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00, w Zahutyniu po sumie o godz. 12.00.
 8. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 9. W październiku Firma ELBO z Sanoka rozpocznie montaż instalacji gazowej w kościele w Zahutyniu. Wartość tego przedsięwzięcia to ok. 30 tyś zł. Proszę parafian o pomoc w realizacji. Nasi Radni Parafialni przeprowadzą zbiórkę na ten cel odwiedzając domy parafian:
  w sobotę 5 października od godz. 10.00 do 13.00 odwiedzą domy w Zahutyniu (wioska), w sobotę 12 października od godz. 10.00 do 13.00 odwiedzą domy parafian na ul. Wolności, Szyb i Łany. Proszę o dobre przyjęcie Radnych i wyrozumiałość. To poważna inwestycja, która ma nam wszystkim służyć na lata. Kto by chciał wesprzeć inwestycję przelewem bankowym na konto parafii prosimy w tytule dopisać „na ogrzewanie”. Już dziś za okazane dobro składam Bóg zapłać. W Dolinie planowane jest ogrzewanie w postaci elektrycznej dmuchawy.
 10. Ogłaszamy konkurs plastyczny z okazji miesiąca różańcowego. Zadanie polega na wykonaniu dowolną techniką ilustracji przedstawiającej jedną wybraną tajemnicę różańcową. Podpisane prace składamy w szkole, lub w zakrystii do 15 października. Rozstrzygnięcie konkursu pod koniec października.        
 11. Intencje mszalne na ten tydzień.
 12. W tym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty Bóg powołał: śp. Ryszarda Czubka i śp. Romana Hydzika. Wieczny odpoczynek…
 13. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.