Ogłoszenia duszpasterskie

XXVII Niedziela zwykła

06.10.2019

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych. W Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00, w Zahutyniu po sumie o godz. 12.00.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie: w Dolinie o godz. 16.30 , następnie Msza św., w Zahutyniu o godz. 18.00, następnie Msza św. W niedzielę w Dolinie różaniec przed Mszą św. o godz. 9.00, proszę róże o poprowadzenie modlitwy, natomiast w Zahutyniu nabożeństwa przy kapliczkach o godz. 16.30, dziś przy kapliczce u Pani Zofii Makar. Za tydzień kapliczka u Państwa Czaja.
  3. W poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
  4. W piątek o godz. 19.30 spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa w domu katechetycznym.
  5. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00 w kościele. Zapraszamy nowych kandydatów do służby ministranckiej już z klasy I i II Szkoły Podstawowej.
  6. Za tydzień w całej Polsce będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski. Po Mszach św. przed kościołem zbierane będą ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia – stypendia dla zdolnej, ale ubogiej młodzieży. Ofiary zbierać będzie młodzież ze wspólnoty Niniwa, za które już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać.
  7. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz. Dziękuję za złożone ofiary na ogrzewanie kościoła w Zahutyniu, a Radnym za przeprowadzenie zbiórki. Druga tura zbiórki w sobotę 12 października od godz. 10.00 do 13.00. Radni odwiedzą domy parafian na ul. Wolności, Szyb i Łany. W przypadku dokonania wpłaty na konto bankowe parafii Zahutyń na rzecz inwestycji montażu instalacji gazowej w kościele – można skorzystać z odliczenia wpłaconej kwoty od dochodu  w rozliczeniu rocznym PIT (w załączniku PIT/O)  i odzyskać zapłacony podatek. Jest to traktowane jako darowizna pieniężna na cele kultu religijnego. Wystarczy dokonać przelewu bankowego (z konta swojego na konto parafii) lub wpłacić np. na poczcie określoną kwotę na rachunek bankowy parafii. Żeby skorzystać z odliczenia od dochodu należy wpisać  w tytule przelewu lub na dowodzie wpłaty na rachunek bankowy parafii następującą treść: „darowizna na cele kultu religijnego” lub „darowizna na remont/ogrzewanie kościoła”. Kwota odliczenia nie może przekroczyć 6% całorocznego dochodu. Numer rachunku bankowego parafii dostępny jest na stronie parafii www.zahutyn.oblaci.pl. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
  8. Przypominamy, że trwa konkurs plastyczny z okazji miesiąca różańcowego. Zadanie polega na wykonaniu dowolną techniką ilustracji przedstawiającej jedną wybraną tajemnicę różańcową. Podpisane prace składamy w szkole, lub w zakrystii do 15 października. Rozstrzygnięcie konkursu pod koniec października.
  9. Intencje mszalne na ten tydzień.
  10. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.