Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela zwykła

13.10.2019

 1. Dziś w całej Polsce obchodzimy XIX Dzień Papieski. Po Mszach św. przed kościołem zbierane są ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia – stypendia dla zdolnej, ale ubogiej młodzieży. Ofiary zbiera młodzież ze wspólnoty Niniwa, za które już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie: w Dolinie o godz. 16.30 , następnie Msza św., w Zahutyniu o godz. 18.00, następnie Msza św. W niedzielę w Dolinie różaniec przed Mszą św. o godz. 9.00, proszę róże o poprowadzenie modlitwy, natomiast w Zahutyniu nabożeństwa przy kapliczkach o godz. 16.30, dziś przy kapliczce u Państwa Czaja. Za tydzień kapliczka u Państwa Chorążaków.
 3. W poniedziałek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły dziękujemy za wielki trud włożony w wychowanie najmłodszych, oraz życzymy Bożego błogosławieństwa, światła Ducha Świętego w dalszej pracy.
 4. W środę kolejna rocznica święceń biskupich ks. abp. Józefa Michalika. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym pasterzu.
 5. W piątek o godz. 19.30 spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa w domu katechetycznym.
 6. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00 w kościele. Zapraszamy nowych kandydatów do służby ministranckiej już z klasy I i II Szkoły Podstawowej.
 7. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz. Dziękuję za złożone ofiary na ogrzewanie kościoła w Zahutyniu, a Radnym za przeprowadzenie zbiórki. Po podliczeniu wszystkich wpłat poinformuję za tydzień ile udało się zebrać. W przypadku dokonania wpłaty na konto bankowe parafii Zahutyń na rzecz inwestycji montażu instalacji gazowej w kościele – można skorzystać z odliczenia wpłaconej kwoty od dochodu  w rozliczeniu rocznym PIT (w załączniku PIT/O)  i odzyskać zapłacony podatek. Jest to traktowane jako darowizna pieniężna na cele kultu religijnego. Żeby skorzystać z odliczenia od dochodu należy wpisać w tytule przelewu lub na dowodzie wpłaty na rachunek bankowy parafii następującą treść: „darowizna na cele kultu religijnego” lub „darowizna na remont/ogrzewanie kościoła”. Kwota odliczenia nie może przekroczyć 6% całorocznego dochodu. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 8. Przypominamy, że trwa konkurs plastyczny z okazji miesiąca różańcowego. Podpisane prace składamy w szkole, lub w zakrystii do 15 października czyli do wtorku. Prace już zgłoszone możemy podziwiać w kościele. Rozstrzygnięcie konkursu pod koniec października.
 9. Na stoliku za ławkami są wyłożone kartki na wypominki. Można zabrać do domu wypełnić, abyśmy w listopadzie objęli modlitwą wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Proszę, aby wypisywać wyraźnie i nie odmieniać imion. Wypełnione kartki przynosimy do zakrystii. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary.
 10. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Bardzo serdecznie proszę o uporządkowanie nagrobków swoich zmarłych, i nie wyrzucanie do kontenerów ciężkich odpadów oraz ziemi z doniczek. Proszę w miarę możliwości o zabieranie śmierci do domów, to z pewnością zmniejszy koszty utrzymania cmentarza.
 11. Intencje mszalne na ten tydzień.
 12. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.