Ogłoszenia duszpasterskie 

XXIX Niedziela zwykła

20.10.2019

 1. Dziś trzecia niedziela miesiąca października, która rozpoczyna w kościele tydzień misyjny. W tym roku szczególny, bo przypada w ogłoszonym przez Papieża Franciszka październiku nadzwyczajnym miesiącu misyjnym. Pamiętajmy o misjach w naszych modlitwach.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie: w Dolinie o godz. 16.30 , następnie Msza św., w Zahutyniu o godz. 18.00, następnie Msza św. W niedzielę w Dolinie różaniec przed Mszą św. o godz. 9.00, proszę róże o poprowadzenie modlitwy, natomiast w Zahutyniu nabożeństwa przy kapliczkach o godz. 16.30, dziś przy kapliczce u Państwa Chorążaków. Za tydzień kapliczka naprzeciw Państwa Bar.
 3. We wtorek przypada wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II. Na zakończenie Mszy św. ucałowanie jego relikwii.
 4. W środę spotkanie Akcji Katolickiej o godz. 19.30 w domu katechetycznym.
 5. W piątek o godz. 19.30 spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa w domu katechetycznym.
 6. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00 w kościele. Zapraszamy nowych kandydatów do służby ministranckiej już z klasy I i II Szkoły Podstawowej.
 7. Przypominamy, że w tym tygodniu z soboty na niedzielę zmieniamy czas z letniego na zimowy, a więc śpimy o godzinę dłużej.
 8. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz. Dziękuję za złożone ofiary na ogrzewanie kościoła w Zahutyniu, a Radnym za przeprowadzenie zbiórki. Zebraliśmy 26,426 zł. Jak widzimy trwa instalacja ogrzewania w kościele. Czekają nas jeszcze próby grzewcze. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 9. Dziękuję Panu Markowi Chorążakowi za wycięcie tiu przed kościołem. Dziękuję młodzieży ze wspólnoty Niniwa, strażakom za prace porządkowe na naszym cmentarzu.
 10. Za tydzień w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30 rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i nagrodzenie zwycięzców. W Dolinie podczas Mszy św. o godz. 9.00. Prace, a właściwie prawdziwe dzieła sztuki możemy podziwiać w kościele.
 11. Na stoliku za ławkami są wyłożone kartki na wypominki. Można zabrać do domu wypełnić, abyśmy w listopadzie objęli modlitwą wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Proszę, aby wypisywać wyraźnie i nie odmieniać imion. Wypełnione kartki przynosimy do zakrystii. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary.
 12. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Bardzo serdecznie proszę o uporządkowanie nagrobków swoich zmarłych, i nie wyrzucanie do kontenerów ciężkich odpadów oraz ziemi z doniczek. Proszę w miarę możliwości o zabieranie śmierci do domów, to z pewnością zmniejszy koszty utrzymania cmentarza.
 13. Intencje mszalne na ten tydzień.
 14. W tym tygodniu do wieczności z naszej parafii Pan Bóg powołał śp. Annę Adamczyk z Doliny lat. 23. Wieczny odpoczynek …
 15. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.