Ogłoszenia duszpasterskie

XXX Niedziela zwykła

Uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła

27.10.2019

 1. Dziś ostatnia niedziela października, która tradycyjnie jest uroczystością rocznicy poświęcenia własnego kościoła. Dziękujemy Bogu za dar naszej świątyni, a także dziękujemy za wszystkich, którzy na przestrzeni lat troszczyli się i nadal troszczą o nasz kościół.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe jeszcze do czwartku: w Dolinie o godz. 16.30, następnie Msza św., w Zahutyniu o godz. 18.00, następnie Msza św. W niedzielę w Dolinie różaniec przed Mszą św.
  o godz. 9.00, natomiast w Zahutyniu nabożeństwa przy kapliczkach o godz. 16.30, dziś przy kapliczce naprzeciw Państwa Bar. Od soboty Msza św. w Zahutyniu o godz. 18.00.
 3. W poniedziałek nasz Pan organista Tadeusz Czura obchodzi swoje imieniny. Składamy Mu najserdeczniejsze życzenia Bożego Błogosławieństwa, opieki Matki Bożej, zdrowia i opieki św. patrona. Dziękujemy za posługę w naszej wspólnocie parafialnej.
 4. W czwartek młodzież ze wspólnoty Niniwa zaprasza na uroczystą Eucharystię w czasie której zaprezentujemy relikwie naszych świętych, a po Mszy św. na nabożeństwo uwielbienia Jezusa Chrystusa
  w obecności jego świętych. Serdecznie zapraszamy.
 5. W piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w Zahutyniu o godz. 7.00 i 12.00 i po tej Mszy procesja na cmentarz. Na Dolinie o godz. 9.00 i po Mszy procesja na cmentarz. Jest to święto nakazane, a więc mamy w tym dniu obowiązek uczestnictwa we Mszy św. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W sobotę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny, Msze św. o godz. 17.00 w Dolinie i o godz. 18.00 w Zahutyniu. Szczególnie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 wszystkich, którzy w tym roku, pożegnali swoich zmarłych.
 7. 1 i 2 listopada zapraszamy na Apel modlitewny za zamarłych o godz. 21.00 na cmentarzu w Zahutyniu. Przynieśmy ze sobą znicze.
 8. W tych szczególnych dniach Kościół daje nam możliwość zyskiwania Odpustów. W Uroczystość Wszystkich Świętych i we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych można zyskać odpust zupełny tylko za zmarłych. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechów, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. pobożne nawiedzenia kościoła lub kaplicy i odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga i jakiejkolwiek modlitwy w intencjach polecanych przez Ojca Świętego. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę w intencji zmarłych. Należy wyzbyć się przywiązania do grzechów nawet lekkich, przyjąć Komunię, być po spowiedzi św., czyli w stanie łaski uświęcającej. Korzystajmy jak najliczniej z tych darów, które możemy ofiarować za drogich nam zmarłych.
 9. Od 2 listopada odmawiać będziemy różaniec z wypominkami za zmarłych z wyjątkiem niedzieli. W Dolinie o godz. 16.30, potem Msza św., w Zahutyniu o godz. 17.30 i potem Msza św. Na stoliku są wyłożone kartki na wypominki. Proszę, aby wypisywać wyraźnie i nie odmieniać imion. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary. Wypominki składamy w zakrystii.
 10. 1 listopada przypada pierwszy piątek miesiąca. Z racji uroczystości kapłańskie odwiedziny chorych wyjątkowo zostają przeniesione na środę 6 listopada od godz. 8.30.
 11. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00 w kościele.
 12. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz. Przy okazji informuję, że w najbliższym czasie zostanie podany do informacji tworzony regulamin naszych cmentarzy. Dziękuję młodzieży ze wspólnoty Niniwa, za prace porządkowe na cmentarzu, a Panu Stanisławowi Fal za wywiezienie i zabezpieczenie dębu z cmentarza. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 13. Intencje mszalne na ten tydzień.
 14. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.