Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

24.11.2019

 1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. To ostatnia niedziela roku liturgicznego. Swoje święto patronalne obchodzą Akcja Katolicka i Liturgiczna Służba Ołtarza. W czasie Mszy św. o godz. 12.00 ministranci odnowią swoje przyrzeczenia. W Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00, a w Zahutyniu po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt oddania się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Za publiczne dziś odmówienie Aktu oddania można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi III Róża Pani Danuty Mołczan, w Dolinie w miesiącu listopadzie I Róża Pani Małgorzaty Gosztyła, a grudniu II Róża Pani Mieczysławy Haduch.
 3. W środę o godz. 17.40 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do uczestnictwa i składania swoich próśb i podziękowań.
 4. Spotkanie wspólnoty młodzieżowej Niniwa w piątek o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
 5. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00 w kościele.
 6. Za tydzień I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Podczas Mszy św. poświęcenie wieńca adwentowego. Już dziś zachęcamy by zaplanować sobie czas na Roraty, zrobić dobre postanowienie i przygotować się do spowiedzi przedświątecznej.
 7. Ogłaszamy konkurs na własnoręcznie zrobiony lampion adwentowy, z którym dzieci będą uczestniczyć w Roratach. Zachęcamy rodziców do pomocy dzieciom. Rozstrzygnięcie konkursu w II dzień świąt Bożego Narodzenia.
 8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych oraz krótkie nabożeństwa. W Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00, w Zahutyniu po sumie.  
 9. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 10. Intencje mszalne na ten tydzień.
 11. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.