Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu

01.12.2019

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i okres zwany Adwentem – czas oczekiwania na Narodziny Chrystusa i Jego powtórne przyjście. Nowy rok duszpasterski przeżywać będziemy pod hasłem: Wielka tajemnica wiary. Dziś również pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych oraz nabożeństwa w Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00, w Zahutyniu po sumie.
 2. W okresie Adwentu zapraszamy na Roraty. Roraty dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W czasie tegorocznych Rorat poznamy jeszcze bardziej postać Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, będziemy też zapalać siedmioramienny świecznik symbolizujący siedem stanów, oraz otrzymywać codziennie zadanie z Parafialnego Kalendarza Adwentowego. Czeka nas wiele innych niespodzianek, ale o tym dowiemy się w czasie Rorat. Proszę rodziców o pomoc w przygotowaniu lampionów i zachęcanie najmłodszych własnym przykładem. Natomiast Roraty dla dorosłych i młodzieży w każdą sobotę Adwentu o godz. 7.00. Po Roratach przed kościołem zostaniemy poczęstowani gorącym kakao lub herbatką adwentową z receptury naszego kucharza br. Krzysztofa oraz słodkościami przygotowanymi przez wspólnotę Domowego Kościoła. Zachęcam dorosłych i młodzież na Roraty przygotowane specjalnie dla nich.
 3. Dziś również zostaną pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Opłatki jak i świece wigilijne rozniosą do naszych domów w piątek 06.12 (od godz. 14.00) i w sobotę 07.12 (od godz. 10.00) Radni Parafialni. Świece Caritas są w cenie duża 12 zł, mała 5 zł. Proszę o życzliwe przyjęcie Radnych w naszych domach.
 4. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi IV Róża Pani Czesławy Śnieżek. W Dolinie w grudniu II Róża Pani Mieczysławy Haduch.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Pierwszy czwartek: Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 w intencji powołań. Podczas Mszy św. komunia pod dwiema postaciami dla wszystkich wiernych. Pierwszy piątek: Msze św. z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dolinie o godz. 17.00, w Zahutyniu o godz. 18.00. Odwiedziny chorych odbędą się przed świętami 13 grudnia. Pierwsza sobota: Litania do Matki Bożej po Mszach św. w Dolinie o godz. 17.00 w Zahutyniu o godz. 18.00.
 6. W piątek po Mszy św. spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa w salce katechetycznej.
 7. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, to główne święto patronalne Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
 8. Trwa konkurs na własnoręcznie zrobiony lampion adwentowy, z którym dzieci będą uczestniczyć w Roratach. Zachęcamy rodziców do pomocy dzieciom. Rozstrzygnięcie konkursu w II dzień świąt Bożego Narodzenia.
 9. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 10. Intencje mszalne na ten tydzień.
 11. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Ryszarda Turzynieckiego. Jego pogrzeb w środę Msza św. pogrzebowa w Zahutyniu o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek…
 12. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz owocnego czasu Adwentu, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.