Ogłoszenia duszpasterskie 

II Niedziela Adwentu

08.12.2019

 1. Dziś w II Niedzielę Adwentu przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, to główne święto patronalne Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
 2. Dziś po Mszach św. przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz Kościoła na wschodzie.
  Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. W okresie Adwentu zapraszamy na Roraty. Roraty dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W czasie tegorocznych Rorat poznamy jeszcze bardziej postać Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Natomiast Roraty dla dorosłych i młodzieży w każdą sobotę Adwentu o godz. 7.00. Po Roratach przed kościołem zostaniemy poczęstowani gorącym kakao lub herbatką adwentową z receptury naszego kucharza br. Krzysztofa oraz słodkościami przygotowanymi przez wspólnotę Domowego Kościoła. Zachęcam dorosłych i młodzież na Roraty przygotowane specjalnie dla nich.
 4. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi V Róża Pana Zdzisława Bara. W Dolinie w grudniu II Róża Pani Mieczysławy Haduch.
 5. W piątek przedświąteczne odwiedziny chorych w domach od godz. 8.30. Nowych chorych proszę zgłaszać w zakrystii do czwartku.
 6. W piątek po Mszy św. spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa w salce katechetycznej.
 7. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w kościele.
 8. Dziękuję Radnym Parafialnym za rozniesienie opłatków i świec do domów parafian. Dziękuję za złożone ofiary. Kto nie ma jeszcze opłatka lub świecy można je nabyć w zakrystii po Mszy św. Świece Caritas są w cenie 5 zł.
 9. Wraz z młodzieżą ze wspólnoty Niniwa organizujemy pomoc świąteczną dla Domu Opieki Społecznej w Zagórzu. Zachęcamy do włączenia się w naszą akcję. Potrzebujemy darów w postaci długoterminowej żywności, słodyczy i środków czystości. Dary można przynosić do zakrystii lub bezpośrednio do klasztoru do niedzieli 15 grudnia. Za dary serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
 10. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej. Dziękuję Panu Markowi Chorążakowi za odrestaurowanie dawnego krzyża misyjnego, który został ustawiony na cmentarzu w miejscu starego krzyża, który ze względów na swój stan zniszczenia został usunięty.
 11. W Dolinie zostały zakupne nowe piecyki grzewcze. Za tydzień Radni z Doliny przed Mszą św. przeprowadzą zbiórkę na ten cel, oraz na zakup gazu na okres zimowy.
 12. Intencje mszalne na ten tydzień.
 13. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz owocnego czasu Adwentu, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.