Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Adwentu

15.12.2019

 1. Przeżywamy dziś III niedzielę Adwentu zwaną Gaudete. Rozpoczynamy od 17 grudnia bezpośredni czas przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego.
 2. Zapraszamy na Roraty dla dzieci o godz. 18.00 to ostatni tydzień. Zakończenie Rorat dla najmłodszych w piątek. Natomiast młodzież i dorosłych zapraszamy na ostatnie Roraty w sobotę o godz. 7.00. Po Roratach przed kościołem zostaniemy poczęstowani gorącym kakao lub herbatką adwentową z receptury naszego kucharza br. Krzysztofa oraz słodkościami przygotowanymi przez wspólnotę Domowego Kościoła.
 3. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi VI Róża Pani Krystyny Pelc. W Dolinie w grudniu II Róża Pani Mieczysławy Haduch.
 4. We wtorek dekanalna spowiedź adwentowa w naszej parafii od godz. 15.00 do 17.00 Zachęcamy do skorzystania i nie odkładania spowiedzi na ostatnią chwilę.
 5. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w kościele.
 6. W zakrystii po Mszach św. można jeszcze nabyć opłatki wigilijne. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 7. Wraz z młodzieżą ze wspólnoty Niniwa organizujemy pomoc świąteczną dla Domu Opieki Społecznej w Zagórzu. Zachęcamy do włączenia się w naszą akcję. Dary można przymościć do zakrystii lub klasztoru do dziś. W tygodniu zostaną dostarczone do Zagórza. Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji i ofiarowali dary serca bardzo dziękujemy.
 8. W gablocie oraz na naszej stronie internetowej znajduje się tegoroczny plan wizyty duszpasterskiej – kolędy. Zachęcam do zapoznania się z terminem odwiedzin.
 9. Już dziś zapraszamy w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia na rodzinne kolędowanie o godz. 16.00 w naszym kościele. Zapraszamy szczególnie dzieci, które uczestniczyły w tegorocznych Roratach oraz wszystkich, którzy wzięli udział w konkursie na własnoręcznie zrobiony lampion.
 10. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Zaktualizowana lista darczyńców wywieszona jest w gablocie. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 11. Koło Gospodyń Wiejskich z Zahutynia i Ochotnicza Straż Pożarna zapraszają na zabawę sylwestrową. Koszt od pary to 300 zł., jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
 12. Intencje mszalne na ten tydzień.
 13. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz owocnego czasu Adwentu, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.