Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Adwentu

22.12.2019

 1. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi I Róża Pani Doroty Szczudlik. W Dolinie w grudniu II Róża Pani Mieczysławy Haduch.
 2. W poniedziałek kolejna rocznica święceń biskupich ks. abp. Adama Szala, a we wtorek dzień Jego imienin. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Pasterzu.
 3. W poniedziałek Msza św. wieczorna w Zahutyniu o godz. 18.00, we wtorek w dzień wigilii Bożego Narodzenia Msza św. w Zahutyniu o godz. 8.00. W Dolinie pasterka o godz. 22.00, w Zahutyniu o północy. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości. Składka z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.
 4. We wtorek Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjnie w tym dniu zachowujemy post. Zadbajmy o tradycyjną, katolicką oprawę wieczerzy. To niezwykła okazja do pojednania, do wyciągnięcia dłoni do tych, wobec których ciężko nam się przełamać. Oby na Wigilii nie zabrakło wspólnej modlitwy, lektury Pisma św. łamania się opłatkiem, śpiewu kolęd. W tym dniu nie stawiajmy na stole i nie spożywajmy alkoholu. Niech w naszych domach będzie zachowany prawdziwie chrześcijański charakter Świąt Bożego Narodzenia.
 5. W dzień Bożego Narodzenia porządek Mszy św. jak w niedzielę z wyjątkiem, że nie ma w Zahutyniu Mszy św. o godz. 7.00. W drugi dzień świąt porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
  W pierwszy i drugi dzień świąt kościół będzie otwarty od sumy do godz. 18.00. Zachęcamy do nawiedzenia naszej świątyni i modlitwy przy stajence.
 6. W dzień Bożego Narodzenia można zyskać odpust zupełny za uczestnictwo przez radio lub telewizję w błogosławieństwie papieskim Urbi et Orbi.
 7. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy na rodzinne kolędowanie o godz. 16.00 w naszym kościele. Zapraszamy szczególnie dzieci, które uczestniczyły w tegorocznych Roratach oraz wszystkich, którzy wzięli udział w konkursie na własnoręcznie zrobiony lampion.
 8. Odwiedziny kolędowe rozpoczniemy 27 grudnia. Rozpoczęcie kolędy od godz. 9.00. Ministranci, którzy towarzyszą kapłanom, do puszek zbierają ofiary na swój wyjazd wakacyjny do Grecji. Planujemy wyjazd zagraniczny, dlatego zachęcam do ofiarności. Plan kolędy wywieszony jest w gablocie oraz znajduje się na naszej stronie internetowej.
 9. W piątek święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, podczas Mszy św. o godz. 18.00 obrzęd błogosławieństwa wina. O. Proboszcz działając na mocy Kodeksu Prawa Kanonicznego kan. 1245 udziela parafianom i wszystkim przebywającym na terenie parafii w piątek dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, zamieniając go na modlitwę w intencjach Ojca Świętego oraz dodatkowy uczynek miłosierdzia.
 10. Za tydzień niedziela Świętej Rodziny.
 11. W zakrystii po Mszach św. można jeszcze nabyć opłatki wigilijne. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 12. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 13. Intencje mszalne na ten tydzień.
 14. W ostatnim czasie do niektórych parafian dzwonili oszuści próbujący wyłudzić pieniądze. Apeluję o czujność, a wszystkie takie incydenty proszę zgłaszać na Policję.
 15. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli
  i błogosławionego tygodnia, oraz owocnego czasu Świąt Bożego Narodzenia, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.