Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Świętej Rodziny

29.12.2019

 1. Chcę wyrazić wdzięczność za pomoc w przygotowanie i zaangażowanie w przeżycie świąt Narodzenia Pańskiego o. Kazimierzowi i o. Eugeniuszowi za sprawowane sakramenty i posługę kapłańską, br. Krzysztofowi za przygotowanie świąt w klasztorze i pomoc w przygotowaniu rodzinnego kolędowania, panu Organiście, młodzieży ze wspólnoty Niniwa za przygotowanie dekoracji i wystroju naszego kościoła, panu kościelnemu za przygotowanie stajenki panom Ryszardowi Szczudlikowi i Markowi Chorążakowi za osadzenie choinek, panom z Doliny za wycięcie i podarowanie choinek do Zahutynia, scholii za cudowną animację muzyczną podczas pasterki, służbie liturgicznej za piękne przygotowanie liturgii, sprzątającym kościół. Wszystkim za okazane dobre serce, poświęcony czas i zaangażowanie serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dziś niedziela Świętej Rodziny. Zachęcam do osobistej modlitwy za wszystkie rodziny naszej parafii. Na zakończenie każdej Mszy św. modlitwa za rodziny i błogosławieństwo rodzin.
 3. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi II Róża Pani Teresy Tchórz. W Dolinie w grudniu II Róża Pani Mieczysławy Haduch, a w styczniu Róża Rodzin Pana Eugeniusza Kozdrasia.
 4. We wtorek ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszam na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynne w Dolinie o godz. 17.00 w Zahutyniu o godz. 18.00.
 5. We środę Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi – NOWY ROK. Dzień modlitw o pokój na świecie. Przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. Msze św. jak w niedzielę z wyjątkiem, że nie ma Mszy św. o godz. 7.00.
 6. Z racji kolędy od czwartku do soboty Msza św. w Zahutyniu o godz. 8.00.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek Msza św. w Zahutyniu z komunią św. pod dwiema postaciami. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. i nabożeństwo w Zahutyniu o godz. 8.00 w Dolinie o godz. 17.00. Z racji kolędy nie ma w tym miesiącu odwiedzin chorych. W pierwszą sobotę litania do Matki Bożej po Mszach św. w Zahutyniu o godz. 8.00, w Dolinie o godz. 17.00.
 8. Trwają odwiedziny duszpasterskie – tzw. kolęda. Dziękujemy rodzinom, które przyjęły już kapłana. W poniedziałek i wtorek kolęda od godz. 9.00. W nowy rok kolędy nie ma. Po nowym roku kolęda od czwartku do piątku od godz. 15.00, w sobotę od godz. 9.00. Ministranci, którzy towarzyszą kapłanom, do puszek zbierają ofiary na swój wyjazd wakacyjny do Gracji. Planujemy wyjazd zagraniczny, dlatego zachęcam do ofiarności.
 9. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych. Nabożeństwa po Mszach św. w Dolinie o godz. 9.00 w Zahutyniu po sumie.
 10. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 11. Zapraszamy do zapisywania się na zabawę karnawałową organizowaną przez parafię. Zabawa odbędzie się w sobotę 15 lutego od godz. 19.00 w Domu Ludowym. Koszt od pary to 180 zł. Zapisy w zakrystii.
 12. Intencje mszalne na ten tydzień.
 13. Pan Bóg 24 grudnia do wieczności powołał śp. Tadeusza Jaworskiego tatę o. Adama Jaworskiego OMI byłego proboszcza. Wieczny odpoczynek…
 14. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli
  i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.