Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

05.01.2020

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych. Nabożeństwa po Mszach św. w Dolinie o godz. 9.00 w Zahutyniu po sumie.
 2. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego – święto Trzech Króli. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie wody, kredy i kadzidła. Uroczystość Objawienia Pańskiego jest świętem nakazanym, a więc mamy obowiązek w tym dniu uczestniczenia we Mszy św. Msze św. jak w każdą niedzielę.
 3. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi III Róża Pani Danuty Mołczan. W Dolinie w styczniu Róża Rodzin Pana Eugeniusza Kozdrasia.
 4. Z racji kolędy od wtorku do soboty Msza św. w Zahutyniu o godz. 8.00.
 5. Trwają odwiedziny duszpasterskie – tzw. kolęda. Dziękujemy rodzinom, które przyjęły już kapłana. Od wtorku do czwartku kolęda od godz. 15.00. W piątek przewidziana jest kolęda dodatkowa, dla rodzin, które z różnych przyczyn nie mogły w wyznaczonym terminie przyjąć kapłana. Chętne rodziny do kolędy dodatkowej proszone są o zgłaszanie się do zakrystii. Ministranci, którzy towarzyszą kapłanom, do puszek zbierają ofiary na swój wyjazd wakacyjny do Gracji. Planujemy wyjazd zagraniczny, dlatego zachęcam do ofiarności. Za tydzień w niedzielę o. Proboszcz podsumuje kolędę.
 6. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w salce katechetycznej.
 7. Za tydzień w niedzielę Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego.
 8. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 9. Zapraszamy do zapisywania się na zabawę karnawałową organizowaną przez parafię. Zabawa odbędzie się w sobotę 15 lutego od godz. 19.00 w Domu Ludowym. Koszt od pary to 180 zł. Zapisy
  w zakrystii.
 10. Policja w Zagórzu przypomina i ostrzega. W ostatnim czasie nasiliły się oszustwa na tzn. „wnuczka”. Prosimy o ostrożność szczególnie naszych seniorów, oraz zgłaszanie takich przypadków na Policję.
 11. Nastąpiła zmiana na stanowisku kościelnego. Dotychczasowego kościelnego zastąpi Kamil Płaziak z Doliny. Krystianowi dziękujemy za posługę i życzymy obfitości Bożych darów. Zasady pracy kościelnego pozostają bez zmian.
 12. Intencje mszalne na ten tydzień.
 13. Pan Bóg powołał do wieczności z naszej parafii śp. Piotra Fabiana. Wieczny odpoczynek…
 14. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.