Ogłoszenia duszpasterskie

VII Niedziela zwykła

23.02.2020

 1. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi IV Róża Pani Czesławy Śnieżek. W Dolinie w lutym I Róża Pani Małgorzaty Gosztyła, w marcu II Róża Pani Mieczysławy Haduch.
 2. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem w Zahutyniu o godz. 8.00, 12.00 i 18.00, w Dolinie o godz. 17.00.
 3. W środę popielcową obowiązuje post ścisły, czyli ilościowy i jakościowy. Powstrzymujemy się od jedzenia mięsa i ograniczamy posiłki do jednego do syta i dwóch lekkich. Post jakościowy, czyli powstrzymywanie się od mięsa, dotyczy wszystkich którzy ukończyli 14 rok życia, a post ilościowy dotyczy wszystkich od 18 do 60 roku życia. Zachęcamy rodziców młodszych dzieci do praktykowania ducha pokuty u dzieci.
 4. W środę o godz. 17.40 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do uczestnictwa oraz składania swoich próśb i podziękowań.
 5. W czwartek rozpoczniemy nasze rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Jan Wlazły OMI – prowincjalny duszpasterz powołań z Poznania. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi od czwartku do soboty w Zahutyniu o godz. 8.00 i 18.30, w Dolinie o godz. 17.00. Plan rekolekcji wywieszony jest gablocie ogłoszeń, znajduje się na stronie internetowej, a także jest skserowany i wyłożony na stoliku za ławkami. Zachęcam do zaplanowania sobie czasu na odnowę rekolekcyjną.
 6. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 18.00. Zapraszamy do modlitwy szczególnie w intencji powołań oraz naszych rodzin.
 7. Zapraszamy w Wielkim Poście na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w piątki,
  w Dolinie o godz. 16.30, a w Zahutyniu o godz. 17.30, po nabożeństwie Eucharystia. W tym tygodniu w Zahutyniu ze względu na rekolekcje Droga Krzyżowa o godz. 18.00. Gorzkie Żale w niedziele w Dolinie przed Mszą św. o godz. 8.30, w Zahutyniu o godz. 14.30 i potem Msza św. Za pobożne uczestnictwo w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami.
 8. Spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa w piątek o godz. 19.30 w salce katechetycznej.
 9. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w kościele.
 10. W sobotę dzień spowiedzi rekolekcyjnej. Spowiedź w Zahutyniu od godz. 7.00 do 8.00, od godz. 17.00 do 18.30. W Dolinie od godz. 16.00 do 17.00.
 11. W niedzielę Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w normlanym porządku. Składka rekolekcyjna przeznaczona na dzieło wspierania powołań oblackich.
 12. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych w Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00, w Zahutyniu po sumie.
 13. Koło Gospodyń Wiejskich w Zahutyniu i Rada Rodziców Szkoły w Zahutyniu zapraszają dziś wszystkie panie na Dzień Kobiet o godz. 16.00 w Domu Ludowym. W programie miła zabawa, pyszne przekąski, muzyka i tańce. Wstęp wolny.
 14. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 15. Intencje mszalne na ten tydzień.
 16. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.