Ogłoszenia duszpasterskie 

I Niedziela Wielkiego Postu

01.03.2020

 1. Dziś kończymy nasze rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy O. Janowi Wlazłemu OMI z Poznania na głoszone nam Słowo Boże. Życzymy obfitości Bożych darów i opieki Niepokalanej. Zapewniamy o naszej modlitwie za Ojca i zapraszamy zawsze do Zahutynia. Szczęść Boże. Dzisiejsza składaka rekolekcyjna przeznaczona jest na dzieło wsparcia powołań oblackich. Za złożone dary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dziś również pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych w Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00, w Zahutyniu po sumie.
 3. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi V Róża Pana Zdzisława Bara. W Dolinie w marcu II Róża Pani Mieczysławy Haduch.
 4. W środę o godz. 17.40 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do uczestnictwa oraz składania swoich próśb i podziękowań.
 5. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.30. Zapraszamy do modlitwy szczególnie w intencji powołań oraz naszych rodzin.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek w Zahutyniu Msza św. z komunią pod dwiema postaciami dla wszystkich wiernych. W pierwszy piątek Msze św. z kazaniem i nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dolinie o godz. 17.00 w Zahutyniu o godz. 18.00. W pierwszą sobotę po Mszach św. litania do Matki Bożej.
 7. W pierwszy piątek kapłańskie odwiedziny chorych od godz. 8.30. Nowych chorych zgłaszamy do czwartku.
 8. Zapraszamy w Wielkim Poście na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w piątki, w Dolinie o godz. 16.30, a w Zahutyniu o godz. 17.30, po nabożeństwie Eucharystia. Gorzkie Żale w niedziele w Dolinie przed Mszą św. o godz. 8.30, w Zahutyniu o godz. 14.30 i potem Msza św. Za pobożne uczestnictwo w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 9. Spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa w piątek o godz. 19.00 w salce katechetycznej.
 10. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w kościele.
 11. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzi O. Kazimierz. Składamy Mu najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Niepokalanej oraz darów Ducha Świętego w posłudze kapłańskiej. Zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizanta w czwartek o godz. 18.00.
 12. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Beliny-Prażmowskiego w Zahutyniu informuje, że do dnia 20 marca br. trwa postępowanie rekrutacyjne do oddziału przedszkolnego i I klasy naszej szkoły. Szczegóły rekrutacji do oddziału przedszkolnego znajdują się na stronie szkoły w zakładce ogłoszenia/rekrutacja. Zapisów do klasy I należy dokonać w sekretariacie szkoły. Druk zgłoszenia można pobrać w sekretariacie lub ze strony szkoły w zakładce ogłoszenia/rekrutacja do klasy I.
 13. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 14. Intencje mszalne na ten tydzień.
 15. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.