Ogłoszenia duszpasterskie 

III Niedziela Wielkiego Postu

15.03.2020

  1. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce i stosując się do rozporządzeń organów państwowych oraz zarządzeń władz kościelnych, które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń podczas każdej Mszy św. i nabożeństw wewnątrz kościoła, może w nich przebywać maksymalnie 50 osób. Proszę o skorzystanie z dyspensy Ks. Arcybiskupa w sprawie uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej szczególnie osoby starsze, osoby skarżące się na infekcje, młodzież i dzieci. Przypominam o podstawowych zasadach higieny jak częste mycie rąk, oraz unikania zbiorowisk. Rodziców i dzieci proszę o odpowiedzialne podejście do domowej kwarantanny, a wszystkich parafian o zachowanie spokoju i stosowanie się do zaleceń odpowiednich służb. W osobistej modlitwie błagajmy Boga, aby zachował nasze rodziny i Ojczyznę od wszystkich niebezpieczeństw. I pozwolił nam jak najszybciej powrócić do codziennych obowiązków i normalnego życia.
  2. W czasie obowiązujących przepisów Msze św. niedzielne w Zahutyniu i Dolinie odprawiane będą według normalnego porządku. W Zahutyniu w niedziele dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W dni powszednie w Zahutyniu Msza św. wieczorna o godz. 18.00, w Dolinie w piątki i soboty o godz. 17.00. Wszystkie Msze św. będą recytowane, a w niedzielę bez kazania. W dni powszednie po każdej Mszy św. litania i modlitwa do św. Józefa o pomoc i wstawiennictwo w opanowaniu epidemii.
  3. W Zahutyniu kościół będzie otwarty do osobistej modlitwy od poniedziałku do soboty od godz. 8.00 do 18.30. W niedziele od godz. 6.30 do 18.00. W dni powszednie Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00, następnie o godz. 17.30 wspólny różaniec, po nim Msza św. o godz. 18.00.
  4. W czwartek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. w Zahutyniu o godz. 8.00 i 18.00 w Dolinie o godz. 17.00. Św. Józef jest szczególnym patronem braci zakonnych, dlatego bratu Krzysztofowi składamy najlepsze życzenia wypraszając wstawiennictwa św. Patrona oraz dziękując Mu za pełną poświecenia posługę w naszej parafii i klasztorze. W tym dniu pamiętajmy także o solenizantach szczególnie o naszym Arcybiskupie seniorze Józefie Michaliku.
  5. Nabożeństwa pasyjne, a więc Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale na czas ograniczeń zostają zawieszone. Zachęcam do modlitwy indywidualnej w naszych domach. Przypominam, że za pobożne uczestnictwo w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  6. Spotkania wszystkich grup parafialnych zostają zawieszone.
  7. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
  8. Zbiórka ofiar na utrzymanie cmentarza w Dolinie dziś oraz 21 i 22 marca. Radni z Doliny będą przyjmować ofiary przed Mszą św. przed kościołem na Dolinie.
  9. Intencje mszalne na ten tydzień.
  10. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.