Ogłoszenia duszpasterskie 

IV Niedziela Wielkiego Postu

22.03.2020

 1. W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce proszę o skorzystanie z dyspensy Ks. Arcybiskupa w sprawie uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej szczególnie osoby starsze, osoby skarżące się na infekcje, młodzież i dzieci. Przypominam o podstawowych zasadach higieny jak częste mycie rąk, oraz unikania zbiorowisk. Rodziców i dzieci proszę o odpowiedzialne podejście do domowej kwarantanny, a wszystkich parafian o zachowanie spokoju i stosowanie się do zaleceń odpowiednich służb. W osobistej modlitwie błagajmy Boga, aby zachował nasze rodziny i Ojczyznę od wszystkich niebezpieczeństw. I pozwolił nam jak najszybciej powrócić do codziennych obowiązków i normalnego życia.
 2. W czasie obowiązujących przepisów Msze św. niedzielne w Zahutyniu i Dolinie odprawiane będą według normalnego porządku. W Zahutyniu w niedziele dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W dni powszednie w Zahutyniu Msza św. wieczorna o godz. 18.00, w Dolinie w piątki i soboty o godz. 17.00. Wszystkie Msze św. będą recytowane, a w niedzielę bez kazania. W dni powszednie po każdej Mszy św. litania i modlitwa do św. Józefa o pomoc i wstawiennictwo w opanowaniu epidemii.
 3. W Zahutyniu kościół będzie otwarty do osobistej modlitwy od poniedziałku do soboty od godz. 8.00 do 18.30. W niedziele od godz. 6.30 do 18.00. W dni powszednie Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00, następnie o godz. 17.30 wspólny różaniec, po nim Msza św. o godz. 18.00.
 4. W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w Zahutyniu o godz. 8.00 i 18.00 w Dolinie o godz. 17.00. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest Dniem Świętości Życia. Tego dnia wiele osób podejmuje duchową adopcję dzieci poczętych. Zachęcam do podjęcia adopcji. W związku z obecną sytuacją w naszej parafii uroczyste rozpoczęcie adopcji odbędzie się w innym terminie. Na stoliku za ławkami wyłożone są deklaracje podjęcia adopcji.
 5. Nabożeństwa pasyjne, a więc Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale na czas ograniczeń zostają zawieszone. Zachęcam do modlitwy indywidualnej w naszych domach. Przypominam, że za pobożne uczestnictwo w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6. Spotkania wszystkich grup parafialnych również są zawieszone.
 7. Zachęcam do skorzystania ze spowiedzi św. Spowiedź codziennie od godz. 17.00 do 18.00, w niedzielę przed każdą Mszą św. W tym roku nie będzie spowiedzi dekanalnej, dlatego proszę o nieodkładanie jej na ostatnią chwilę.
 8. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 9. Zbiórka ofiar na cmentarz w Dolinie została zawieszona z powodu niskiej frekwencji i przeniesiona na inny dogodny termin.
 10. Za ławkami na stoliku wyłożone są wielkanocne paschaliki i baranki. Zachęcam do nabycia. Paschaliki są po 7 zł, baranki po 5 zł. Ofiary wrzucamy do wyłożonej skarbonki.
 11. Caritas Archidiecezji Przemyskiej we  współpracy z parafią pw. św. Józefa Rzemieślnika w Nowym Zagórzu prowadzi projekt codziennej opieki dla osób starszych. Ks. Proboszcz Marek Dec zachęca osoby starsze do skorzystania z projektu Domu Dziennego Pobytu. Dokumenty rekrutacyjne oraz informacje znajdują się na stronie parafii Nowy Zagórz http://nowyzagorz.pl/. Dokumenty należy pobrać, wypełnić i składać w kancelarii parafii Nowy Zagórz.
 12. Intencje mszalne na ten tydzień.
 13. Przypominamy że w nocy z soboty na niedzielę zmiana czasu na letni.
 14. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.