Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu

29.03.2020

 1. W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce proszę o skorzystanie z dyspensy Ks. Arcybiskupa w sprawie uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej.
 2. W czasie obowiązujących przepisów Msze św. niedzielne w Zahutyniu i Dolinie odprawiane będą według normalnego porządku. Dziś jeszcze po raz ostatni Msza św. o godz. 17.00. W dni powszednie w Zahutyniu Msza św. wieczorna o godz. 18.00. Msze św. z Doliny planowo odprawiane są w kaplicy zakonnej w Zahutyniu. Wszystkie Msze św. z Zahutynia będą recytowane, w niedzielę bez kazania oraz transmitowane online. W dni powszednie po każdej Mszy św. litania i modlitwa do św. Józefa o pomoc i wstawiennictwo w opanowaniu epidemii.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek zachęcam do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek po Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w pierwszą sobotę odmówimy litanie do Matki Bożej.
 4. Według zaleceń ks. Arcybiskupa nie ma odwiedzin chorych w domach. W sytuacjach zagrożenia życia prosimy o kontakt telefoniczny.
 5. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30 transmitowana online. Gorzkie Żale zawieszone. Zachęcam do indywidualnej modlitwy w gronie rodzinnym. Przypominam, że za pobożne uczestnictwo w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6. Nie będzie też spowiedzi przedświątecznej w kościele. Wiernych, którzy chcą skorzystać ze spowiedzi prosimy o umawianie się na spowiedź indywidualną z kapłanem. Jednocześnie przypominam, że czas spowiedzi i komunii wielkanocnej trwa od Środy Popielcowej do Uroczystości Świętej Trójcy czyli do 7 czerwca. 2020 r.
 7. Spotkania wszystkich grup parafialnych są nadal zawieszone.
 8. Na podstawie obowiązujących przepisów informuję o przebiegu tegorocznego Wielkiego Tygodnia i Truduum Paschalnego:

Niedziela Palmowa. Msze św. transmitowane online z Zahutynia o godz. 7.00, 10.30, 12.00, 15.00. Nie będzie poświęcenia palm oraz procesji. Msza św. z Doliny odprawiona zostanie w kaplicy klasztornej.

Wielki Poniedziałek, Wtorek, Środa – transmisja Mszy św. z Zahutynia o godz. 18.00.

Wielki Czwartek. Msza św. Wieczerzy Pańskiej będzie odprawiona o godz. 18.00 i transmitowana online. Nie będzie adoracji w ciemnicy.

Wielki Piątek. O godz. 15.00 transmisja nowenny do Bożego Miłosierdzia, o godz. 17.00 transmisja nabożeństwa Drogi Krzyżowej z kościoła w Zahutyniu, o godz. 18.00 transmisja Liturgii Męki Pańskiej. Po liturgii możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 24.00 z zachowaniem przepisu 5 osób modlących się w kościele.

Wielka Sobota. Od godz. 8.00 do 18.00 możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu
w Grobie Pańskim z zachowaniem przepisów 5 osób w kościele. Nie będzie poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny. Proszę o dokonanie tego obrzędu przez głowę rodziny w czasie śniadania wielkanocnego. Tekst modlitwy podany jest na naszej stronie internetowej. O godz. 15.00 kolejny dzień nowenny do Bożego Miłosierdzia. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20.00 transmitowana online.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. transmitowane o godz. 7.00, 10.30, 12.00 i 15.30. Msza św. z Doliny odprawiona zostanie w kaplicy klasztornej. Nie będzie tradycyjnej rezurekcji o godz. 6.00. O godz. 15.00 nowenna do Bożego Miłosierdzia.

W czasie Triduum Paschalnego nie będzie możliwości uczestniczenia w liturgii w kościele. 5 osób przewidzianych przez zarządzenie to służba liturgiczna !!! 

 1. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 2. Intencje mszalne na ten tydzień.
 3. W tym tygodniu do wieczności z naszej parafii Pan Bóg powołał: śp. Zygmunta Niemczyka i śp. Grzegorza Zielińskiego. Wieczny odpoczynek…
 4. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.