Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

24.05.2020

 1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas sumy modlimy się w intencji O. Eugeniusza z okazji imienin. Zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w kościele. Msze św. z liturgią niedzielą odprawiane są w następującym porządku: W Zahutyniu sobotnia Msza św. o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 7.00, 10.30, 12.00, 15.00, 17.00. Wszystkie Msze św. są transmitowane online. W Dolinie sobotnia Msza św. o godz. 17.00, w niedzielę o godz. 9.00 i 14.00.
 2. Przygotowujemy się do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Codziennie na zakończenie Mszy św. wieczornej odmawiamy nowennę oraz litanię do Matki Bożej.
 3. W tym tygodniu w Zahutyniu różaniec przed Mszą św. prowadzi VI Róża Pani Krystyny Pelc, w Dolinie w maju I Róża Pani Małgorzaty Gosztyła, w czerwcu II Róża Pani Mieczysławy Haduch.
 4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w Zahutyniu od godz. 17.30.
 5. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie ministrantów w kościele.
 6. W sobotę w naszym Wyższym Seminarium Duchownym w Obrze ks. Abp. Stanisław Gądecki wyświęci nowych diakonów i kapłanów, również w Przemyślu ks. Abp. Adam Szal wyświęci nowych kapłanów diecezjalnych. Otaczamy wszystkich kandydatów do święceń naszą modlitwą.
 7. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Zapraszamy w sobotę na czuwanie i modlitwę uwielbienia. O godzinie 22.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, od godz. 23.00 nabożeństwo uwielbienia, które poprowadzi wspólnota Domowego Kościoła. O północy uroczysta Msza św. z kazaniem. Pozostałe Msze św. łącznie z sobotnimi w porządku niedzielnym.
 8. Zachęcam do skorzystania ze spowiedzi i komunii wielkanocnej wynikającej 3 przykazania kościelnego. Przypominam, że ten czas trwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej czyli do 7 czerwca. Spowiedź w kościele przed każdą Mszą św.
 9. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 10. Intencje mszalne na ten tydzień.
 11. Tydzień temu obchodziliśmy setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Dzieci z naszej szkoły w Zahutyniu wzięły udział w akcjach zorganizowanych z tej okazji: „Cała Polska śpiewa Barkę” oraz „STOkrotnie – kartki z życzeniami dla Jana Pawła II”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz dziękujemy za piękne reprezentowanie naszej małej Ojczyzny. Efekty można zobaczyć na stronie internetowej szkoły oraz stronie parafialnej.
 12. Urząd Miasta i Gminy w Zagórzu informuje, że w dniu 29 maja (piątek) zostanie przeprowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Zbiórka nie obejmuje odpadów budowlanych i remontowych. Miejsca zbiórki: na Szybie koło leśniczówki, zatoka autobusowa naprzeciw Pana Kmiotka, zatoka autobusowa obok Pana Skoczółka, plac przy Domu Ludowym, rondo przy szkole, skrzyżowanie obok Pana Bednarczyka. Odpady prosimy wystawiać w dniu zbiórki do godz. 7.00 rano.
 13. Natomiast zbiórka odpadów AGD i RTV oraz elektro śmieci zostanie przeprowadzona 9 czerwca w ramach akcji zbiórki odpadów na cele misyjne i pomoc misjonarzom. Bliższe informację za tydzień.
 14. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.