Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

31.05.2020

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Został zniesiony limit osób w kościele. Zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w kościele. Msze św. do niedzieli 7 czerwca odprawiane są w następującym porządku: W Zahutyniu sobotnia Msza św. o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 7.00, 10.30, 12.00, 15.00, 17.00. W Dolinie sobotnia Msza św. o godz. 17.00, w niedzielę o godz. 9.00 i 14.00. Przypominam, że nadal obowiązuje w kościele obowiązek zakrywania ust i nosa. Do niedzieli 7 czerwca obowiązuje dyspensa Ks. Arcybiskupa. Korzystając z nowej sytuacji zapraszamy dziś o godz. 16.30 na nabożeństwo majowe do kapliczki przy klasztorze Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
 2. W związku z odwołaniem limitu powracamy do normalnego porządku Mszy św. niedzielnych od niedzieli 14 czerwca. Proszę osoby, które zamówimy intencje mszalne w dodatkowych godzinach o kontakt z o. Proboszczem w celu przeniesienia intencji na inny dogodny termin.
 3. W tym tygodniu w Zahutyniu różaniec przed Mszą św. prowadzi VI Róża Pani Krystyny Pelc, w Dolinie w czerwcu II Róża Pani Mieczysławy Haduch.
 4. W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w Zahutyniu o godz. 8.00 i 18.00 w Dolinie o godz. 17.00. Również w poniedziałek rozpoczynamy czerwiec – miesiąc Serca Jezusowego. Litania codziennie na zakończenie Mszy św. wieczornej.
 5. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.40. Zachęcam do składania swoich próśb i podziękowań.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek w Zahutyniu adoracja Najświętszego Sakramentu w Zahutyniu od godz. 17.30. Następnie Msza św. z komunią pod dwiema postaciami dla wszystkich wiernych. W pierwszy piątek Msze św. z kazaniem i nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dolinie o godz. 17.00 w Zahutyniu o godz. 18.00. W pierwszy piątek kapłańskie odwiedziny chorych od godz. 8.30. W związku z dalej utrzymywanym stanem epidemicznym odwiedziny tylko na potwierdzone zaproszenie. Proszę zgłaszać chorych do czwartku.
 7. W piątek spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa w salce katechetycznej o godz. 19.00. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w kościele.
 8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych w Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00 w Zahutyniu po sumie.
 9. Zachęcam do skorzystania ze spowiedzi i komunii wielkanocnej wynikającej 3 przykazania kościelnego. Przypominam, że ten czas trwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej czyli do 7 czerwca. Spowiedź w kościele przed każdą Mszą św.
 10. Ogłoszenie Sołtysa. We wtorek 02.06.2020 r. o godz. 18.00 w Domu Ludowym organizowane jest spotkanie informacyjne dla mieszkańców. Na spotkaniu będą poruszane kwestie dofinansowań Rządowego programu „Czyste powietrze” na wymianę źródła ciepła i założenia instalacji fotowoltaicznej w domach, grzania wody. Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane.
 11. Zapraszam wszystkich parafian do wzięcia udziału w zbiórce zużytego sprzętu RTV i AGD. Zbiórka odbędzie się 9 czerwca do godz. 13.00. Miejsce składania sprzętu przy domu katechetycznym. Przychody z akcji są przeznaczone na cele misyjne w Kamerunie i Wybrzeżu Kości Słoniowej. Więcej informacji na plakacie i ulotkach przy wyjściu z kościoła.
 12. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej. Składam serdeczne Bóg zapłać naszym strażakom za wycięcie świerków przed kościołem. Bóg zapłać Panu leśniczemu Maciejowi Skrzeszewskiemu za brzózki do kościoła.
 13. Przed nami Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku trasa od kościoła w kierunku górki. I ołtarz przy remizie, II ołtarz przy szkole, III ołtarz przy domu Państwa Tchórz, IV ołtarz przy skrzyżowaniu obok Państwa Fabianów. W Dolinie I ołtarz przy kapliczce, II ołtarz obok Państwa Cypcarz, III ołtarz obok Państwa Misiewiczów, IV ołtarz obok Państwa Orłowskich.
 14. Intencje mszalne na ten tydzień.
 15. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.