Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 

07.06.2020

 1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy czas spowiedzi i komunii wielkanocnej. Również do dziś obowiązuje dyspensa ks. Arcybiskupa odnośnie obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej. Zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w kościele.
 2. Dziś zmiana tajemnic różańcowych w Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00 w Zahutyniu po sumie.
 3. W związku z odwołaniem limitu powracamy do normalnego porządku Mszy św. niedzielnych. Od przyszłej niedzieli Msze św. niedzielne w naszej parafii odprawiane będą tak jak przed ogłoszeniem epidemii: w Zahutyniu w niedzielę o godz. 7.00, 10.30, 12.00, 15.00, w Dolinie w sobotę Msza św. z liturgią niedzielną o godz. 17.00, w niedzielę o godz. 9.00.
 4. W tym tygodniu w Zahutyniu różaniec przed Mszą św. prowadzi I Róża Pani Doroty Szczudlik, w Dolinie w czerwcu II Róża Pani Mieczysławy Haduch.
 5. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie na zakończenie Mszy św. wieczornej.
 6. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.40. Zachęcam do składania swoich próśb i podziękowań.
 7. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Przypominam, że jest to święto nakazane, a więc mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Msze św. w naszej parafii w Zahutyniu o godz. 7.00 i 9.00 następnie procesja do czterech ołtarzy, w Dolinie o godz. 14.00 następnie procesja do czterech ołtarzy.
 8. Porządek tegorocznych procesji: W Zahutyniu I ołtarz przy remizie, II ołtarz przy szkole, III ołtarz przy domu Państwa Tchórz, IV ołtarz przy skrzyżowaniu obok Państwa Fabianów. W Dolinie I ołtarz przy kapliczce, II ołtarz obok Państwa Cypcarz, III ołtarz obok Państwa Misiewiczów, IV ołtarz obok Państwa Orłowskich. Bardzo proszę o przyozdobienie naszych domów, okien, o przygotowanie procesji, o zabranie sztandarów, baldachimu. W tym roku w procesji pójdą tylko sztandary nie zabieramy feretronów i figur. Druhów strażaków proszę o pilnowanie bezpieczeństwa i kierowanie ruchem. W Dolinie odpowiedzialnych dorosłych mężczyzn. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatków, chłopców w komeżkach zapraszamy do dzwonienia dzwonkami.
 9. Od piątku zapraszamy na Msze św. z procesją wokół kościoła. W Dolinie o godz. 17.00 w Zahutyniu o godz. 18.00. W niedzielę procesje w Zahutyniu po sumie, w Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00.
 10. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ks. Arcybiskup udzielił dyspensy wszystkim archidiecezjanom i przebywającym na ternie archidiecezji.
 11. W piątek spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa w kościele o godz. 19.00. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w kościele.
 12. Zapraszam wszystkich parafian do wzięcia udziału w zbiórce zużytego sprzętu RTV i AGD. Zbiórka odbędzie się 9 czerwca do godz. 13.00. Miejsce składania sprzętu przy domu katechetycznym. Przychody z akcji są przeznaczone na cele misyjne w Kamerunie i Wybrzeżu Kości Słoniowej. Więcej informacji na plakacie i ulotkach przy wyjściu z kościoła.
 13. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 14. Intencje mszalne na ten tydzień.
 15. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.