Ogłoszenia duszpasterskie 

XI Niedziela zwykła 

14.06.2020

 1. Przypominam, że powróciliśmy do porządku Mszy św. niedzielnych według normalnego porządku. Msze św. niedzielne w Zahutyniu odprawiane są o godzinach: 7.00, 10.30, 12.00, 15.00, w Dolinie w soboty o godz. 17.00 w niedziele o godz. 9.00.
 2. W tym tygodniu w Zahutyniu różaniec przed Mszą św. prowadzi II Róża Pani Teresy Tchórz, w Dolinie w czerwcu II Róża Pani Mieczysławy Haduch.
 3. Zapraszamy w tygodniu na Msze św. z procesją wokół kościoła. W Dolinie o godz. 17.00 w Zahutyniu o godz. 18.00. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków oraz błogosławieństwo dzieci.
 4. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie na zakończenie Mszy św. wieczornej przed procesją.
 5. W środę w Zahutyniu nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.40. Zachęcam do składania swoich próśb i podziękowań.
 6. W czwartek w Zahutyniu adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.30.
 7. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w naszej parafii w Zahutyniu o godz. 8.00 i 18.00 z procesją, w Dolinie o godz. 17.00 z procesją. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W piątek spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa w salce o godz. 19.30. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w kościele.
 9. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania w sobotę o godz. 19.00 w salce katechetycznej. Proszę przynieść indeksy.
 10. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do obchodów Uroczystości Bożego Ciała. Współbraciom Oblatom, strażakom, służbie liturgicznej, kościelnemu, organiście, dziewczynkom sypiącym kwiaty, niosącym sztandary i baldachim, budowniczym ołtarzy. Wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystości i włożyli swoje serce w jej przygotowanie składam serdeczne Bóg zapłać.
 11. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 12. Zbliża się koniec roku szkolnego. Bardzo proszę rodziców uczniów Szkoły Podstawowej w Zahutyniu o dostarczenie do środy do sekretariatu szkoły zeszytów ćwiczeń z religii z wypełnionymi zadaniami.
 13. Intencje mszalne na ten tydzień.
 14. Pan Bóg powołał do wieczności śp. O. Leona Witka OMI – proboszcza naszej parafii w latach 1983-1989. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek w Lublińcu. Istnieje możliwość uczestniczenia delegacji (8 osób) z naszej parafii w uroczystościach pogrzebowych. Wyjazd we wtorek o godz. 5.00, powrót w godzinach późno wieczornych. Koszt od osoby to 50 zł resztę pokryje parafia. Zainteresowanych prosimy o kontakt z O. Proboszczem. Pomódlmy się za śp. O. Leona. Wieczny odpoczynek…
 15. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.