Ogłoszenia duszpasterskie

XII Niedziela zwykła

21.06.2020

 1. W tym tygodniu w Zahutyniu różaniec przed Mszą św. prowadzi III Róża Pani Danuty Mołczan, w Dolinie w czerwcu II Róża Pani Mieczysławy Haduch.
 2. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie na zakończenie Mszy św. wieczornej.
 3. We wtorek przypada rocznica zakończenia zeszłorocznej Misji Świętej w naszej parafii z okazji jubileuszu 40 lecia. Tego dnia można zyskać odpust zupełny oddając cześć krzyżowi misyjnemu. Zapraszam na Mszę św. wieczorną, a po Mszy udamy się pod krzyż oblacki. Tam oddamy cześć krzyżowi oraz zyskamy łaskę odpustu.
 4. W środę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. w naszej parafii w Zahutyniu o godz. 8.00 i 18.00, w Dolinie o godz. 17.00.
 5. W środę w Zahutyniu nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.40. Zachęcam do składania swoich próśb i podziękowań.
 6. W czwartek o godz. 13.00 Msza św. z rocznicą I Komunii św. Zapraszam na Mszę św. także pozostałych uczniów z naszej szkoły oraz nauczycieli, gdyż w piątek nie będzie Mszy św. na zakończenie roku szkolnego.
 7. W czwartek w Zahutyniu adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.30.
 8. W piątek zakończenie roku szkolnego. Odbiór świadectw według harmonogramu Dyrektora Szkoły. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy dobrach, pełnych słońca i radości wakacji. Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa, oraz o niedzielnej i świątecznej Mszy św.
 9. Z związku z sytuacją panującą w świecie. Tegoroczna wycieczka wakacyjna ministrantów do Grecji została odwołana i przełożona na przyszły rok. Pieniądze, które ministranci zebrali w czasie kolędy zostały zabezpieczone. W przyszłym roku podejmiemy organizację wycieczki, a osoby zapisane w tym roku będą miały pierwszeństwo w zapisach przyszłorocznych.
 10. Na czas wakacji zbiórki ministrantów oraz spotkania Niniwy zostają zawieszone.
 11. Decyzją Ojca Prowincjała Pawła Zająca OMI i Rady Prowincjalnej od 1 lipca do naszej wspólnoty zakonnej w Zahutyniu będzie należał O. Antoni Sowa OMI.
 12. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Zaktualizowana lista darczyńców wywieszona jest w gablocie. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 13. Urząd Miasta i Gminy w Zagórzu informuje, że w dniu 25 czerwca (czwartek) zostanie przeprowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych, RTV i AGD. Miejsca zbiórki: na Szybie koło leśniczówki, zatoka autobusowa naprzeciw Pana Kmiotka, zatoka autobusowa obok Pana Skoczółka, plac przy Domu Ludowym, rondo przy szkole, skrzyżowanie obok Pana Bednarczyka. Odpady prosimy wystawić w dniu zbiórki do godziny 7 rano.
 14. Intencje mszalne na ten tydzień.
 15. Pan Bóg powołał z naszej parafii do wieczności śp. Piotra Rejmin. Wieczny odpoczynek…
 16. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.