Ogłoszenia duszpasterskie

XIII Niedziela zwykła

28.06.2020

 1. W tym tygodniu w Zahutyniu różaniec przed Mszą św. prowadzi IV Róża Pani Czesławy Śnieżek, w Dolinie w czerwcu II Róża Pani Mieczysławy Haduch, a w lipcu Róża Rodzin Pana Eugeniusza Kozdrasia.
 2. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa do końca czerwca na zakończenie Mszy św. wieczornej.
 3. W poniedziałek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszej parafii w Zahutyniu o godz. 8.00 i 18.00, w Dolinie o godz. 17.00.
 4. W środę w Zahutyniu nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.40. Zachęcam do składania swoich próśb i podziękowań.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek w Zahutyniu adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji powołań od godz. 17.30. Msza św. z komunią pod dwiema postaciami dla wszystkich wiernych. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi św. przed Mszą św. Msze św. z kazaniem i nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dolinie o godz. 17.00, w Zahutyniu o godz. 18.00. W okresie wakacyjnym nie ma kapłańskich odwiedzin chorych w domach. W nagłych sytuacjach prosimy o kontakt z O. Proboszczem. W pierwszą sobotę litania do Matki Bożej na zakończenie Mszy św.
 6. W tym tygodniu O. Proboszcz obchodzi swoje imieniny. Msza św. w intencji solenizanta od parafian w Zahutyniu w przyszłą niedzielę 5 lipca o godz. 12.00. W Dolinie w piątek 3 lipca o godz. 17.00.
 7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych oraz nabożeństwo. W Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00, w Zahutyniu po sumie.
 8. W dniach od 2 do 16 lipca po raz drugi będziemy przeżywać Archidiecezjalną Sztafetę Różańcową, której patronuje i błogosławi abp. Adam Szal. Sztafeta to 24 godzinna modlitwa różańcowa w intencjach naszej Archidiecezji. Każda parafia ma wyznaczony dzień i godzinę modlitwy. Nasza parafia modli się 11 lipca od godz. 8.30 do 9.00. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy oraz 4 chętne osoby, które w wyznaczonej godzinie będą modlić się na różańcu. Chętni proszeni są o kontakt z O. Proboszczem.
 9. W czasie wakacji nie ma zbiórek dla ministrantów, ani spotkań wspólnoty młodzieżowej Niniwa.
 10. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Zaktualizowana lista darczyńców wywieszona jest w gablocie. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 11. Bóg zapłać Państwu Agnieszce i Piotrowi Kilar za zaprojektowanie oraz obsadzenie krzewami niskopiennymi skarpy na cmentarzu w Zahutyniu. Bóg zapłać za pomoc w pracy Pani Bożenie Fal, Panu Markowi Chorążakowi. Koszt inwestycji wyniósł 2200 zł. Dziękuję również Paniom Bożenie Fal i Helenie Tworzydlak za wysprzątanie domu katechetycznego.
 12. Od poniedziałku 06 lipca O. Proboszcz będzie na dwutygodniowym urlopie. Wszystkie sprawy proszę załatwiać w tym tygodniu.
 13. Intencje mszalne na ten tydzień.
 14. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.