Ogłoszenia duszpasterskie

XVIII Niedziela zwykła

02.08.2020

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych oraz nabożeństwo. W Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00, w Zahutyniu po sumie. Dziś również w kościele parafialnym możliwość zyskania odpustu zupełnego „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami.
 2. W tym tygodniu w Zahutyniu różaniec przed Mszą św. prowadzi III Róża Pani Danuty Mołczan, w Dolinie w sierpniu I Róża Pani Małgorzaty Gosztyła.
 3. W środę w Zahutyniu nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.40. Zachęcam do składania swoich próśb i podziękowań.
 4. W czwartek święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. w naszej parafii w Dolinie o godz. 17.00, w Zahutyniu o godz. 18.00.
 5. W czwartek w Zahutyniu adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.30. Zapraszamy.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek w Zahutyniu Msza św. z komunią pod dwiema postaciami dla wszystkich wiernych. W pierwszy piątek Msze św. z kazaniem i nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dolinie o godz. 17.00 w Zahutyniu o godz. 18.00.
 7. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. W zeszłym tygodniu podczas święcenia pojazdów zebraliśmy 3800 zł. W pierwszej kolejności zostaną one przeinaczone na wymianę okien w zakrystii i prezbiterium. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 8. Jest już księga intencji na 2021 rok. Zachęcam do dokonywania rezerwacji i zamawiania intencji mszalnych na przyszły rok.
 9. Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek dla Misjonarzy Oblatów na Madagaskarze. Sytuacja spowodowana wirusem Covid-19 jest bardzo trudna. Brakuje tam właściwie wszystkiego, szczególnie środków czystości i ochrony. Misjonarze proszą nas o pomoc. Już dziś dziękuję w ich imieniu za otwartość serca.
 10. W związku z dynamiczną sytuacją w naszym kraju i regionie. Przypominam o zakrywaniu ust i nosa w kościele. Proszę o odpowiedzialne podejście.
 11. Intencje mszalne na ten tydzień.
 12. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.