Ogłoszenia duszpasterskie 

XIX Niedziela zwykła 

09.08.2020

 1. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek dla Misjonarzy Oblatów na Madagaskarze. Sytuacja spowodowana wirusem Covid-19 jest bardzo trudna. Brakuje tam właściwie wszystkiego, szczególnie środków czystości i ochrony. Misjonarze proszą nas o pomoc. Dziękuję w ich imieniu za otwartość serca.
 2. W tym tygodniu w Zahutyniu różaniec przed Mszą św. prowadzi IV Róża Pani Czesławy Śnieżek, w Dolinie w sierpniu I Róża Pani Małgorzaty Gosztyła.
 3. W środę w Zahutyniu nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.40. Zachęcam do składania swoich próśb i podziękowań.
 4. W czwartek w Zahutyniu adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.30. Zapraszamy.
 5. W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP, święto Matki Bożej zielnej. Msze św. w naszej parafii jak w każdą niedzielę. Również w Dolinie w piątek o godz. 17.00 Msza św. z uroczystości. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Przypominam, że tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św.
 6. Słowo Boże w Uroczystość Wniebowzięcia NMP i w niedzielę głosić będzie o. dr Grzegorz Rurański OMI, prefekt studiów w naszym Wyższym Seminarium Duchownym w Obrze.
 7. Jest już księga intencji na 2021 rok. Zachęcam do dokonywania rezerwacji i zamawiania intencji mszalnych na przyszły rok.
 8. W związku z dynamiczną sytuacją w naszym kraju i regionie. Przypominam o zakrywaniu ust i nosa w kościele. Proszę o odpowiedzialne podejście.
 9. Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek dla poszkodowanych w Bejrucie. Zbiórkę organizuje Caritas Polska.
 10. Nasza parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę na św. Krzyż. Pielgrzymka odbędzie się 14.09.2020 w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Tego dnia w sanktuarium na św. Krzyżu oblaci świętować będą 100 lecie polskiej Prowincji. Zapisy dla chętnych w zakrystii.
 11. Intencje mszalne na ten tydzień.
 12. Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Eugeniusza Kozdrasia z Doliny. Wieczny odpoczynek
 13. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.