Ogłoszenia duszpasterskie

XX Niedziela zwykła

16.08.2020

  1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej o. dr Grzegorza Rurańskiego OMI, prefekta studiów w naszym Wyższym Seminarium Duchownym w Obrze. Ojciec Grzegorz wczoraj i dziś głosi nam Słowo Boże. Dziękujemy za posługę i zawsze zapraszamy do Zahutynia.
  2. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek dla poszkodowanych w Bejrucie. Zbiórkę organizuje Caritas Polska. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  3. W tym tygodniu w Zahutyniu różaniec przed Mszą św. prowadzi V Róża Pana Zdzisława Bara, w Dolinie w sierpniu I Róża Pani Małgorzaty Gosztyła.
  4. W środę w Zahutyniu nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.40. Zachęcam do składania swoich próśb i podziękowań.
  5. W czwartek w Zahutyniu adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.30. Zapraszamy.
  6. W związku z dynamiczną sytuacją w naszym kraju i regionie. Przypominam o zakrywaniu ust i nosa w kościele. Proszę o odpowiedzialne podejście.
  7. Nasza parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę na św. Krzyż. Pielgrzymka odbędzie się 14.09.2020 w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Tego dnia w sanktuarium na św. Krzyżu oblaci świętować będą 100 lecie polskiej Prowincji. Zapisy dla chętnych w zakrystii.
  8. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej. W zeszłym tygodniu zebraliśmy 2600 zł na Madagaskar. Ofiary zostały już przesłane. Za dar serca w imieniu misjonarzy na Madagaskarze składam serdeczne Bóg zapłać.
  9. Intencje mszalne na ten tydzień.
  10. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.