Ogłoszenia duszpasterskie

XXI Niedziela zwykła

23.08.2020

 1. W tym tygodniu w Zahutyniu różaniec przed Mszą św. prowadzi VI Róża Pani Krystyny Pelc, w Dolinie w sierpniu I Róża Pani Małgorzaty Gosztyła, we wrześniu II Róża Pani Mieczysławy Haduch.
 2. W środę przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. w Dolinie o godz. 17.00, w Zahutyniu o godz. 18.00. Na zakończenie Mszy św. odnowimy Śluby Jasnogórskie.
 3. W środę w Zahutyniu nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.40. Zachęcam do składania swoich próśb i podziękowań.
 4. W czwartek w Zahutyniu adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.30. Zapraszamy.
 5. W sobotę pierwsza po wakacjach zbiórka ministrantów o godz. 10.00 w kościele.
 6. W związku z dynamiczną sytuacją w naszym kraju i regionie. Przypominam o zakrywaniu ust i nosa w kościele. Proszę o odpowiedzialne podejście.
 7. Nasza parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę na św. Krzyż. Pielgrzymka odbędzie się 14.09.2020 w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Tego dnia w sanktuarium na św. Krzyżu oblaci świętować będą 100 lecie polskiej Prowincji. Zapisy dla chętnych w zakrystii.
 8. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej. W zeszłym tygodniu zebraliśmy 1526 zł dla Bejrutu. Ofiary zostały już przesłane. Za dar serca składam serdeczne Bóg zapłać.
 9. Zbliża się koniec wakacji. Od września chcemy powrócić do duszpasterskich inicjatyw i regularnego spotykania się grup parafialnych. Zachęcam do zaangażowania w życie naszej parafii, szczególnie do udziału
  w nowych wspólnotach. Podaję kilka nowych inicjatyw:
 10. Powstaje grupa lektorów dorosłych. To wspólnota, której zadaniem będzie czytanie Słowa Bożego podczas liturgii. Grupa ta raz w miesiącu spotykać się będzie na godzinnym spotkaniu i podzieleniu dyżurów. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się we wtorek 1 września po Mszy św. wieczornej w kościele.
 11. Wznawiamy scholę, która animuje liturgię podczas Mszy św. dla rodzin w niedziele o godz. 10.30. Zachęcam dzieci i dorosłych do śpiewania, oraz szczególnie szukamy osób, grających na instrumentach. Pierwsza próba w sobotę 29 sierpnia o godz. 12.00 w salce katechetycznej.
 12. Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej szczególnie z klas I-III Szkoły Podstawowej. Zbiórki w sobotę o godz. 10.00 w kościele.
 13. Chcemy objąć katechezą parafian dorosłych. Od września zapraszamy na katechezy dla dorosłych w każdy II poniedziałek miesiąca po Mszy św. wieczornej do kościoła. Również w każdą II niedzielę miesiąca głoszone będą kazania katechizmowe.
 14. W każdą III niedzielę miesiąca przed sumą będzie krótkie nabożeństwo misyjne. Zapraszam szczególnie Przyjaciół Misji Oblackich.
 15. Przypominam, że w naszej parafii działają różne grupy i wspólnoty: Żywy Różaniec, Przyjaciele Misji, Akcja Katolicka, Niniwa, Ministranci, Domowy Kościół. Zachęcam do zaangażowania i wzmocnienia wspólnot parafialnych.
 16. Intencje mszalne na ten tydzień.
 17. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.