Ogłoszenia duszpasterskie

XXII Niedziela zwykła

30.08.2020

 1. W tym tygodniu w Zahutyniu różaniec przed Mszą św. prowadzi I Róża Pani Doroty Szczudlik, w Dolinie we wrześniu II Róża Pani Mieczysławy Haduch.
 2. We wtorek rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszam uczniów, nauczycieli i rodziców na Mszę św. o godz. 8.00. Po Mszy św. uroczystości w szkole.
 3. W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego ogłoszenie Dyrektora Szkoły w Zahutyniu: Dnia 01 września 2020 r. rozpoczynamy nowy rok szkolny 2020/2021 w trybie stacjonarnym. W związku z tym informujemy, iż na ten dzień zaplanowaliśmy po Mszy św. krótką inaugurację w szkole. Z uwagi na obowiązujący stan epidemiologiczny  ograniczymy się do przekazania niezbędnych informacji. W związku z tym  podajemy harmonogram rozpoczęcia roku i przypominamy o obowiązującym reżimie sanitarnym, czyli: uczniowie przychodzą do szkoły na wyznaczoną godzinę oraz wchodzą i wychodzą wyznaczonym wejściem A lub B, gromadzą się w wyznaczonym miejscu, unikają zbędnego przemieszczania się, posiadają własny notatnik i długopis, po wejściu do szkoły wszyscy dezynfekują ręce. U  dzieci  z klasy 1 dopuszcza się obecność maksymalnie 1 rodzica/opiekuna, pozostałych rodziców/opiekunów prosimy o pozostanie w domach lub  przed szkołą. Rodzice/opiekunowie są zobowiązani do używania maseczek i rękawiczek. Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego: wejście główne A,  wejście boczne B /od strony placu zabaw i sali gimnastycznej/ – oddział przedszkolny – wejście A, klasy 1-6 – godz. 09.00 – wejście B. Dojazd do szkoły 1 września gimbusem godz. 7.20 – Chata Starych Znajomych, 7.30 CPN Orlen. Powrót o godz. 10.10.
 4. We wtorek spotkanie nowej grupy lektorów dorosłych w kościele po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą czytać Słowo Boże podczas liturgii.
 5. W środę w Zahutyniu nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.40. Zachęcam do składania swoich próśb i podziękowań.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek w Zahutyniu adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30. Następnie Msza św. z komunią pod dwiema postaciami dla wszystkich wiernych. W pierwszy piątek Msze św. z kazaniem i nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dolinie o godz. 17.00 w Zahutyniu o godz. 18.00. W pierwszy piątek kapłańskie odwiedziny chorych od godz. 8.30. W związku z dalej utrzymywanym stanem epidemicznym odwiedziny tylko na potwierdzone zaproszenie. Proszę zgłaszać chorych do czwartku.
 7. W piątek pierwsze po wakacjach spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa o godz. 19.00 w salce katechetycznej.
 8. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00 w kościele. Próba scholii o godz. 12.00 w salce.
 9. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych oraz nabożeństwo. W Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00, w Zahutyniu po sumie.
 10. Za tydzień w niedzielę kazania głosić będzie O. Kazimierz oraz będzie rozprowadzał po Mszach św. przed kościołem kalendarz misyjny na 2021 rok. Ofiary składane przeznaczone są na dzieła Misyjne prowadzane przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Za ofiarność serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
 11. W związku z dynamiczną sytuacją w naszym kraju i regionie. Przypominam o zakrywaniu ust i nosa w kościele. Do kościoła zostały zakupione środki dezynfekujące. Proszę o odpowiedzialne podejście i przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego.
 12. Nasza parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę na św. Krzyż. Pielgrzymka odbędzie się 14.09.2020 w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Tego dnia w sanktuarium na św. Krzyżu oblaci świętować będą 100 lecie polskiej Prowincji. Zapisy dla chętnych w zakrystii.
 13. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 14. Intencje mszalne na ten tydzień.
 15. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.