Ogłoszenia duszpasterskie 

XXIII Niedziela zwykła

06.09.2020

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych oraz nabożeństwo. W Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00, w Zahutyniu po sumie.
 2. Dziś również po Mszach św. przed kościołem możliwość nabycia oblackiego kalendarza misyjnego na 2021 rok. Ofiary składane przeznaczone są na dzieła Misyjne prowadzane przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Za ofiarność serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. W tym tygodniu w Zahutyniu różaniec przed Mszą św. prowadzi II Róża Pani Teresy Tchórz, w Dolinie we wrześniu II Róża Pani Mieczysławy Haduch.
 4. W środę w Zahutyniu nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.40. Zachęcam do składania swoich próśb i podziękowań.
 5. W środę święto Narodzenia NMP. W naszym Wyższym Seminarium w Obrze bracia klerycy składać będą śluby wieczyste.
 6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w Zahutyniu od godz. 17.30.
 7. W piątek spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa o godz. 19.00 w salce katechetycznej.
 8. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 9.00 w kościele. Próba scholii o godz. 12.00 w salce.
 9. W sobotę w naszej parafii odbędzie się rejonowy dzień wspólnoty Domowego Kościoła, który rozpoczyna nowy rok formacyjny. O godz. 14.00 w kościele Eucharystia. Serdecznie zapraszamy.
 10. Za tydzień gościć będziemy w naszej parafii O. Józefa Czerneckiego OMI – ekonoma prowincjalnego. O. Józef głosić będzie Słowo Boże i po Mszach św. zbierał będzie ofiary na budowę kościoła oblackiego w Opolu – sanktuarium św. Jana Pawła II. Proszę o otwartość serca i pomoc. Niech nasze ofiary staną się konkretną cegiełką w budowie domu Bożego.
 11. Za tydzień w niedzielę odpust w kościele na Dolinie z racji święta Narodzenia NMP. Msza św. w intencji Róż z Doliny zostanie odprawiona w dniu odpustu.
 12. Nasza parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę na św. Krzyż. Pielgrzymka odbędzie się 14.09.2020 w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Tego dnia w sanktuarium na św. Krzyżu oblaci świętować będą 100 lecie polskiej Prowincji. Wyjazd z Zahutynia o godz. 6.00 powrót w godzinach wieczornych. Koszt od osoby 50 zł. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy w zakrystii.
 13. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 14. Intencje mszalne na ten tydzień.
 15. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Józefa Leszczyka z Doliny. Wieczny odpoczynek…
 16. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.