Ogłoszenia duszpasterskie 

XXIV Niedziela zwykła

13.09.2020

 1. Dziś dzień odpustu w kościele filialnym w Dolinie.
 2. Witamy w naszej parafii O. Józefa Czerneckiego OMI – ekonoma prowincjalnego. O. Józef przez całą niedzielę będzie głosił Słowo Boże i po Mszach św. przed kościołem zbierał będzie ofiary na budowę kościoła oblackiego w Opolu – sanktuarium św. Jana Pawła II. Proszę o otwartość serca i pomoc. Niech nasze ofiary staną się konkretną cegiełką w budowie domu Bożego.
 3. W tym tygodniu w Zahutyniu różaniec przed Mszą św. prowadzi III Róża Pani Danuty Mołczan, w Dolinie we wrześniu II Róża Pani Mieczysławy Haduch.
 4. W poniedziałek wyrusza z naszej parafii pielgrzymka do Sanktuarium Drzewa Krzyża Świętego. Wyjazd o godz. 6.00 zbiórka przy domu katechetycznym, powrót w godzinach wieczornych. Tego dnia w Sanktuarium na św. Krzyżu oblaci świętować będą 100 lecie polskiej Prowincji. Uroczystej sumie odpustowej przewodniczyć będzie Nuncjusz Apostolski w Polsce Arcybiskup Salvatore Pennacchio.
 5. W poniedziałek z racji święta Podwyższenia Krzyża Świętego Msze św. w naszej parafii o godz. 17.00 w Dolinie, o godz. 18.00 w Zahutyniu.
 6. Katecheza dla dorosłych w drugi poniedziałek miesiąca z racji pielgrzymki została przełożona na najbliższy wtorek 15 września. Zapraszam na katechezę po Mszy św. wieczornej do kościoła. Temat katechezy: Sakramenty święte – widzialny znak, niewidzialnej łaski.
 7. W środę w Zahutyniu nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.40. Zachęcam do składania swoich próśb i podziękowań.
 8. Spotkanie Akcji Katolickiej w środę o godz. 19.00 w salce katechetycznej.
 9. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w Zahutyniu od godz. 17.30.
 10. W piątek spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa o godz. 19.00 w salce katechetycznej.
 11. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 9.00 w kościele. Próba scholii o godz. 12.00 w salce.
 12. W sobotę spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII. Zapraszam na spotkanie także uczniów klas VI, którzy rozpoczynają trzyletni okres przygotowania. Spotkanie w sobotę o godz. 19.00 w salce katechetycznej.
 13. Za tydzień III niedziela miesiąca. Przed sumą o godz. 11.40 nabożeństwo misyjne. Zapraszam szczególnie Przyjaciół Misji Oblackich.
 14. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 15. Intencje mszalne na ten tydzień.
 16. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.