Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI Niedziela zwykła

27.09.2020

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 w kościele spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych, które w przyszłym roku kalendarzowym przystąpią do pierwszej komunii świętej. Proszę wszystkich rodziców o obecność.
 2. Dziś również Radni z Doliny zbierają ofiary na cmentarz w Dolinie. Zbiórka została przerwana przez wybuch pandemii, dlatego teraz wznawiamy składanie ofiar na cmentarz. Za złożone dary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. W tym tygodniu w Zahutyniu różaniec przed Mszą św. do środy prowadzi V Róża Pana Zdzisława Bara, w Dolinie do końca września II Róża Pani Mieczysławy Haduch.
 4. We wtorek przypada w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 8.00 Msza św. po Mszy św. wystawienie i adoracja do godz. 18.00, następnie Msza św. wieczorna. Harmonogram wspólnot adorujących wywieszony jest w gablocie. Zapraszamy również od osobistej modlitwy.
 5. W środę w Zahutyniu nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.40. Zachęcam do składania swoich próśb i podziękowań.
 6. W czwartek rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa w dni powszednie: w Dolinie o godz. 16.30 , następnie Msza św., w Zahutyniu jak w ubiegłym roku różaniec o godz. 18.00, następnie Msza św. o godz. 18.30. W niedzielę w Dolinie różaniec przed Mszą św. o godz. 9.00, proszę Róże o poprowadzenie modlitwy, natomiast w Zahutyniu nabożeństwa przy kapliczkach o godz. 16.30. Za tydzień 4 października przy kapliczce u Pani Gaworeckiej. Różaniec w Zahutyniu w dni powszednie prowadzą wyznaczone wspólnoty. Proszę o zapoznanie się z miesięcznym grafikiem, który znajduje się w gablocie ogłoszeń.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek w Zahutyniu Msza św. z komunią pod dwiema postaciami dla wszystkich wiernych. W pierwszy piątek Msze św. z kazaniem i nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dolinie o godz. 17.00 w Zahutyniu o godz. 18.30. W październiku nie będzie kapłańskich odwiedzin w domach.
 8. W piątek spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa o godz. 19.30 w salce katechetycznej.
 9. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 9.00 w kościele. Próba scholii o godz. 12.00 w salce. Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej, a dziewczynki do śpiewu w scholii.
 10. Z racji wspomnienia św. Franciszka z Asyżu patrona miłośników przyrody zapraszam szczególnie dzieci na nabożeństwo i błogosławieństwo zwierząt i ich opiekunów ze swoimi zwierzątkami w sobotę 3 października do klasztoru o godz. 11.00.
 11. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych oraz nabożeństwo. W Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00, w Zahutyniu po sumie.
 12. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 13. Intencje mszalne na ten tydzień.
 14. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.