Ogłoszenia duszpasterskie

XXVII Niedziela zwykła

04.10.2020

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych oraz nabożeństwo. W Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00, w Zahutyniu po sumie. Dziś również podczas Mszy św. o godz. 10.30 dzieci pierwszokomunijne otrzymają poświęcone różańce.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie: w Dolinie o godz. 16.30 , następnie Msza św., w Zahutyniu jak w ubiegłym roku różaniec o godz. 18.00, następnie Msza św. o godz. 18.30. W niedzielę w Dolinie różaniec przed Mszą św. o godz. 9.00, proszę Róże o poprowadzenie modlitwy, natomiast w Zahutyniu nabożeństwa przy kapliczkach o godz. 16.30. Dziś nabożeństwo przy kapliczce u Pani Gaworeckiej. Za tydzień 11 października przy kapliczce u Państwa Hydzików. Różaniec w Zahutyniu w dni powszednie prowadzą wyznaczone wspólnoty. W tym tygodniu w Zahutyniu różaniec prowadzą:

Poniedziałek – II Róża Pani Teresy Tchórz

Wtorek – Lektorzy dorośli

Środa – Akcja Katolicka

Czwartek – III Róża Pani Danuty Mołczan

Piątek – Domowy Kościół

Sobota – IV Róża Pani Czesławy Śnieżek

 1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie lektorów dorosłych w kościele. Zapraszamy do czytania Słowa Bożego podczas liturgii, oraz wszystkich, którzy chcą zgłębiać tajemnice Pisma Świętego.
 2. W piątek spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa o godz. 19.30 w salce katechetycznej.
 3. W sobotę wyjazd ministrantów na basen nie ma zbiórki. Próba scholii o godz. 12.00 w salce. Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej, a dziewczynki do śpiewu w scholii.
 4. Za tydzień w naszej Ojczyźnie obchodzić będziemy Dzień Papieski. Po Mszach św. zbierane będą ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia – stypendia dla zdolnej, ale biednej młodzieży. Również za tydzień z okazji Dnia Papieskiego zapraszamy na papieskie kremówki. Będą one rozprowadzane przed kościołem przez wspólnotę Domowego Kościoła. Dochód z kremówek po odliczeniu kosztów przeznaczony będzie na wymianę okien w zakrystii i w prezbiterium.
 5. W okolicach 20 października w kościele zostaną wymienione okna w zakrystii i w prezbiterium oraz parapety wewnątrz i zewnątrz. Koszt inwestycji to 6750 zł. Wpłaciłem już zaliczkę w wysokości 3000 zł. Wymiany okien dokona firma Romplast z Krosna.
 6. Już dziś zapraszam na katechezę dla dorosłych w poniedziałek 12 października po Mszy św. wieczornej w kościele. Temat katechezy: Sakramenty inicjacji chrześcijańskiej. Na katechezę szczególnie zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 7. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Zaktualizowana lista darczyńców wywieszona jest w gablocie. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 8. Intencje mszalne na ten tydzień.
 9. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.