Ogłoszenia duszpasterskie 

XXVIII Niedziela zwykła

11.10.2020

 1. Dziś w naszej Ojczyźnie obchodzimy XX Dzień Papieski pod hasłem: TOTUS TUUS. Po Mszach św. zbierane będą ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia – stypendia dla zdolnej, ale biednej młodzieży. Z okazji Dnia Papieskiego zapraszamy na papieskie kremówki są one rozprowadzane przed kościołem przez wspólnotę Domowego Kościoła. Dochód z kremówek po odliczeniu kosztów przeznaczony będzie na wymianę okien w zakrystii i w prezbiterium. Wszystkim łasuchom życzymy smacznego.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie: w Dolinie o godz. 16.30 , następnie Msza św., w Zahutyniu jak w ubiegłym roku różaniec o godz. 18.00, następnie Msza św. o godz. 18.30. W niedzielę w Dolinie różaniec przed Mszą św. o godz. 9.00, proszę Róże o poprowadzenie modlitwy, natomiast w Zahutyniu nabożeństwa przy kapliczkach o godz. 16.30. Dziś nabożeństwo przy kapliczce u Państwa Hydzików Gaworeckiej. Za tydzień 18 października przy kapliczce u Państwa Bar. Różaniec w Zahutyniu w dni powszednie prowadzą wyznaczone wspólnoty. W tym tygodniu w Zahutyniu różaniec prowadzą:

Poniedziałek – V Róża Zdzisława Bara

Wtorek – VI Róża Pani Krystyny Pelc

Środa – Domowy Kościół

Czwartek – Lektorzy dorośli

Piątek – Niniwa

Sobota – Ministranci

 1. W poniedziałek zapraszam na katechezę dla dorosłych po Mszy św. wieczornej w kościele. Temat katechezy: Sakramenty inicjacji chrześcijańskiej. Na katechezę szczególnie zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 2. W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły dziękujemy za wielki trud włożony w wychowanie najmłodszych, oraz życzymy Bożego błogosławieństwa, światła Ducha Świętego w dalszej pracy.
 3. W piątek kolejna rocznica święceń biskupich ks. abp. Józefa Michalika. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym pasterzu.
 4. W piątek spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa o godz. 19.30 w salce katechetycznej.
 5. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 9.00 w kościele. Próba scholii o godz. 12.00 w salce. Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej, a dziewczynki do śpiewu w scholii.
 6. Za tydzień Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Przed sumą o godz. 11.40 nabożeństwo misyjne. Zapraszam szczególnie Przyjaciół Misji Oblackich.
 7. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 8. W związku z dynamiczną sytuacją związaną z Covid 19 przypominam o podstawowych zasadach sanitarnych. Wszyscy uczestnicy liturgii w kościele oprócz kapłana sprawującego kult i na zewnątrz kościoła mają obowiązek zakrywania ust i nosa. Wszyscy wchodzący i wychodzący ze świątyni mają obowiązek dezynfekcji rąk. Proszę o korzystanie z ustawionych dozowników. Jednocześnie informuję, że po każdej Mszy św. w naszym kościele dezynfekowane są ławki i klamki. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych.
 9. Na stoliku za ławkami są wyłożone kartki na wypominki. Można zabrać do domu wypełnić, abyśmy w listopadzie objęli modlitwą wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Proszę, aby wypisywać wyraźnie i nie odmieniać imion. Wypełnione kartki przynosimy do zakrystii. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary.
 10. Intencje mszalne na ten tydzień.
 11. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.