Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX Niedziela zwykła

18.10.2020

 1. Dziś Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Przed sumą o godz. 11.40 nabożeństwo misyjne. Zapraszam szczególnie Przyjaciół Misji Oblackich.
 2. W związku z sytuacją epidemiczną w kraju i naszym powiecie, który od soboty znajduje się w strefie czerwonej informuję o nowych zaostrzeniach sanitarnych. W naszych kościołach podczas nabożeństw może przebywać w Zahutyniu 35 osób, w Dolinie 31 osób, pozostali wierni mogą uczestniczyć we Mszy św. na zewnątrz kościoła zachowując bezpieczny dystans 1,5 m. Wszyscy uczestnicy liturgii oprócz kapłana sprawującego kult mają obowiązek zakrywania ust i nosa. Wchodząc do świątyni i wychodząc z niej dezynfekujemy ręce. Kapłan udzielając komunii świętej również zasłania usta i nos. Wszystkie nabożeństwa i Msze św. w kościołach są odprawiane planowo. Na dzień dzisiejszy wszystkie spotkania grup w formie tradycyjnej są zawieszone.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie: w Dolinie o godz. 16.30 , następnie Msza św., w Zahutyniu jak w ubiegłym roku różaniec o godz. 18.00, następnie Msza św. o godz. 18.30. W niedzielę w Dolinie różaniec przed Mszą św. o godz. 9.00, proszę Róże o poprowadzenie modlitwy. W związku z zakazem spotkań powyżej 10 osób różaniec w niedzielę w Zahutyniu przy kapliczkach zostaje odwołany. Różaniec w Zahutyniu w dni powszednie prowadzą wyznaczone wspólnoty. W tym tygodniu w Zahutyniu różaniec prowadzą:

Poniedziałek – I Róża Pani Doroty Szczudlik

Wtorek – Lektorzy dorośli

Środa – Akcja Katolicka

Czwartek – II Róża Pani Teresy Tchórz

Piątek – III Róża Pani Danuty Mołczan

Sobota – Ministranci

 1. W czwartek wspominamy w liturgii św. Jana Pawła II.
 2. Przypominam, że w najbliższy weekend z soboty na niedzielę zmieniamy czas z letniego na zimowy, czyli śpimy o godzinę dłużej.
 3. Za tydzień ostatnia niedziela października to tradycyjnie Uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła.
 4. Na stoliku za ławkami są wyłożone kartki na wypominki. Można zabrać do domu wypełnić, abyśmy w listopadzie objęli modlitwą wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Proszę, aby wypisywać wyraźnie i nie odmieniać imion. Wypełnione kartki przynosimy do zakrystii. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary.
 5. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje zebrane zeszłej niedzieli. Po odliczeniu kosztów kremówek do kasy parafialnej wpłynęło 1785 zł. Bóg zapłać wspólnocie Domowego Kościoła za przeprowadzenie akcji.
 6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Bardzo serdecznie proszę o uporządkowanie nagrobków swoich zmarłych, i nie wyrzucanie do kontenerów ciężkich odpadów oraz ziemi
  z doniczek. Proszę w miarę możliwości o zabieranie śmierci do domów, to z pewnością zmniejszy koszty utrzymania cmentarza. Od stycznia za śmieci z cmentarzy zapłaciliśmy: Dolina 2340 zł, Zahutyń 2780 zł, co daje łączną sumę 5120 zł.
 7. Ogłoszenie Urzędu Statystycznego w Rzeszowie oddział w Krośnie. Drodzy Rolnicy. Do 30 listopada trwa Powszechny Spis Rolny. Przypominamy, że udział w spisie jest obowiązkowy dla każdego rolnika. Spis odbywa się przez Internet lub poprzez wywiad telefoniczny. Pracę w terenie rozpoczęli również rachmistrze spisowi z zachowaniem wymogów sanitarnych. Dla rolników, którzy nie mają możliwości spisać się samodzielnie został uruchomiony punkt spisowy w Gminnym Biurze Spisowym. Szczegóły na naszej stronie i parafialnym Facebooku.
 8. Intencje mszalne na ten tydzień.
 9. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.